Adem Büyük’ün Yükselen Performansı

Yeni Malatyaspor’da forma giyen Adem Büyük, son haftalarda attığı goller ile yükselen bir performansa imza attı. Ligin son haftalarında atmış olduğu goller ile takımını sırtladı.

Süper Lig’de Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Sarı siyahlı takımın bu etkili performansında takım kaptanı olan Adem Büyük’ün golleri etkili sonuçlar yaratıyor.

Alanyaspor’u da boş geçmeyen tecrübeli futbolcu, toplamda 7 gole imza attı.

“Oyuncularımın performansından memnunum”

Yeni Malatyaspor’un yükselen ismi olan Adem Büyük, takımın teknik direktörü olan Hamza Hamzaoğlu, 1-1 brabere biten Alanyaspor karşılaşmasının ardından basın açıklamasına katıldı.

Hamza Hamzaoğlu, “Burada kazanabilirdik de, kaybedebilirdik de. Rakibimizin pozisyonları var, bizim de oldukça fazla pozisyonumuz var.

Kazanabilirdik ama 1 puan da kötü değil bizim için. Memnunum oyuncularımın performansından.” Sözlerini kullandı.

Hamza Hamzaoğlu’nun, Alanyaspor – Yeni Malatyaspor maçı sonrasında yayıncı kuruluşa, “Hücum anlamında daha iyi şeyler yapabiliriz aslında, böyle bir kadromuz, oyuncularımız var.

Bugün iyi değerlendiremedik yakaladığımız pozisyonları. Alanyaspor çok iyi organize olan bir takım, sezon başından beri bunu sahaya çok güzel şekilde yansıtıyorlar.

Kolay değildi bugünkü maç. Hem Alanyaspor’un pas trafiğini kesmek, aynı zamanda bütünlüğü bozmadan hücum edebilmek kolay değil. Bizim de tabii tamamlamamız gereken yanlarımız var.

Ama iyi yoldayız, iyi gidiyoruz. Sonuçta deplasmanda, burada kazanabilirdik de, kaybedebilirdik de. Rakibimizin pozisyonları var, bizim de oldukça fazla pozisyonumuz var. Kazanabilirdik ama 1 puan da kötü değil bizim için.

Memnunum oyuncularımın performansından. Özverili oynadılar, hepsi en iyi şekilde mücadele etti. Zaman zaman yakaladığımız toplarla hızlı hücum da gerçekleştirdik. Güzel bir oyun oldu, keyifli bir oyun oldu.” şeklinde açıklama yaptı.

Aytemiz Alanyaspor Karşılaşmasında Beraberlik Getiren Gol

Alanyaspor – Yeni Malatyaspor karşılaşmasında da Adem Büyük bir gole imza atmış ve takımının yenilgi almamasını sağlamıştır. Alanyaspor’u da boş geçmeyen tecrübeli futbolcu, toplamda 7 gole imza attı.

Berabere son bulan karşılaşmada Adem Büyük’ün payı büyüktür. Karşılaşmadaki diğer gol ise Alanyaspor’dan Babacar atmıştı.

33. Dakikada üstünlük sağlayan Aytemiz Alanyaspor’un üstünlüğü 30 dakika sürdü. 60. Dakikada Yeni Malatyaspor beraberliği Adem Büyük’ün golü ile buldu.