Şenol Güneş İstediği Oyuncuyu Açıkladı

2022 Dünya Kupası organizasyonu nedeniyle Spor Toto Süper Lig’e verilen arada 10 günlük izinin ardından topbaşı yapan Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, basın mensuplarına gündeme ve transfere ilişkin bazı açıklamalar yaptı. Tecrübeli teknik direktör, konuşup tartışmanın susmaktan her zaman daha iyi olduğunu belirterek bu toplantıyı o yüzden yaptığını, Antalya’ya gittiklerinde de bu toplantıları yapacaklarını, oyuncu grubunu onlarla birlikte çalıştıkça daha iyi tanıdığını, milli takımda 4 tane oyuncusu olduğunu ve Dünya Kupası’nda mücadele eden oyuncularına başarılar dileyerek sözlerine başladı.

Yetkileri ve sorumluluklarının belli olduğunu vurgulayan Şenol Güneş, burada bir aile ortamı oluşturmaya çalıştıklarını, burada iş dışında herkesin aynı yetki ve sorumluluklara sahip olduğunu, gruplaşmaya hiçbir şekilde tahammülünün olmadığını ve buna asla izin vermeyeceğini dile getirdi. Gruplaşma yapmaya çalışan bir kişi bile olsa o kişinin burada olmayacağının altını çizen tecrübeli çalıştırıcı, burada takım olgusunu oluşturmak için bazı kavramları zihinlere iyice yerleştirmek gerektiğini, Başkanın da bu konuda kendilerine görev verdiğini ve kendilerinin de oyunculara bu konuda bazı görevler vereceğini ifade etti.

“Onur Bulut’un Takımda Olmasını İsterim”

Elinde Rosier gibi oyuncu varken sağ bek almayı normal şartlarda düşünmediğini dile getiren Güneş, oyuncunun şu anda form düzeyinde bir dalgalanma yaşandığını, Onur Bulut’un iyi bir sağ bek olduğunu, burada olmasını her zaman istediğini dile getirdi. Beşiktaş’a ilk geldiğinde defansın bir hayli tartışıldığına da değinen teknik patron, fakat sonucunda şampiyon olduklarını, o dönem de hiçbirinin kötü oyuncu olmadıklarını, bugünkü futbolcuların da onlardan kötü futbolcular olmadığını ifade etti. Ondan sonra da çok büyük isimlere sahip oyuncular aldıklarını ancak oyuncuların isimleri kadar verimlerinin de önemli olduğunu, O sebeple bugün takımı %100 olarak eksik görmediğini ve o zaman tartışılan oyunculardan Beşiktaş’ın çok güzel paralar kazandığını dile getirdi.

“Şu Anda Yeni Bir Oyuncu Almayacağız”

Sözlerine devam eden tecrübeli teknik direktör, kendisi mutlu edecek olan kadronun takımı başarıya götürecek olan kadro olduğunu, o zaman hepsini seveceğini, şu anda bir oyuncu almak gibi bir planlarının olmadığını ve bu sebeple transfer konusunda konuşarak kendini de basını da yormak istemediğini ifade etti. Devre arasına kadar oynayacakları maçlarda oyuncuların performanslarına bakacaklarını ve ona göre davranacaklarını dile getiren Güneş, zamana oynamayı topla yapmanın gerektiğini, kendini yere atmanın, taç atarken zaman geçirmenin son derece ilkel bir davranış olduğunu ve seyircileri de rahatsız ettiğini belirtti. Oyuncularına toplarını oynamalarını ve zaman geçireceklerse bunu topla oynayarak yapmaları gerektiğini söylediğini, ama buna hakemin de izin vermesi gerektiğini, sahaya çıkan herkesin güzel futbol oynanması için sahaya çıkması gerektiğini. ve bunu yapmayan oyuncunun da dışarıda kalması gerektiğini ifade ederek sözlerini noktaladı.