Yeni Malatyaspor Alanyaspor’a Gidiyor

Bu sezonun en kötü takımı olan Yeni Malatyaspor, ligde küme düştüğü kesinleştikten sonra da çok kötüye giden bir durum içerisinde ve takım tam anlamıyla çözülüyor. Sarı Siyahlı ekipte her hafta bir başka oyuncu kulüpten ayrılırken teknik direktör Cihat Arslan elde kalan oyuncularla ligi tamamlamaya çalışıyor. Bu mücadelenin 35’inci haftasında Alanyaspor’a konuk olan Malatya temsilcisi, bir önceki maçta Konyaspor karşısında sergilenen performansı sergilemeyi hedefliyor.

Kaosa Sürüklenen Takım

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü bir performans sergileyen Yeni Malatyaspor, ne yazık ki hiç toparlanamadı ve küme düşeceği kesinleşen ilk takım olmaktan kurtulamadı.

Sarı Siyahlı takımda bu durum zaten tahmin ediliyordu ancak yönetimsel sıkıntılar nedeniyle de oyuncular bir bir takımdan ayrılmaya başladılar. Son olarak Godfred Donsah takımdan ayrılırken bu hafta içerisinde başka oyuncuların da kulüpten ayrılması bekleniyor.

Kulüpte başkanlık seçimi konusunda da sıkıntılar yaşanırken taraftarlar bu kaotik ortamın ne zaman sona ereceğini ve bu durumdan takımın nasıl etkileneceğini kestiremiyorlar. Haliyle bu durum camiaya ciddi bir tedirginlik veriyor.

Bu şartlar altında ligi tamamlamaya çalışan Teknik Direktör Cihat Arslan ve elde kalan oyuncuları, geçen hafta oynanan Konyaspor maçında 10 kişi kalınmasına rağmen gerçekten iyi iş çıkardılar. Takım her ne kadar 3-2 mağlup olsa da verilen mücadele ve sergilenen performans kayda değerdi.

Ligin 35’inci haftasında Alanyaspor’a konuk olan Yeni Malatyaspor aynı performansı sergilemeyi amaçlıyor. Bu maç öncesinde ligin son sırasında yer alan Malatya temsilcisi 20 puana sahip. Ev sahibi Alanyaspor ise 52 puan toplayabildi ancak son haftalarda alınan kötü sonuçlar Turuncu Yeşilli takımın sıralamada geriye gitmesine neden oldu.

Sezonun ilk yarısında Malatya’da oynanan maç Alanyaspor’un 6-2’lik üstünlüğüyle sona ermişti. Son haftaların formsuz iki takımının bu sezonki ikinci randevusu 1 Mayıs Pazar günü 16’da başlayacak.

Kadro İskeleti Eksik

Öte yandan bu maçta Yeni Malatyaspor’u ekstra zorlayacak bazı sıkıntıların varlığından da bahsetmek gerek.

Malatya temsilcisinde bu maç özelinde Gaston Campi kırmızı kart cezası nedeniyle forma giyemezken, takımdan ayrılması beklenen Mustafa Eskihellaç da kart sınırını doldurduğu için forma giyemeyecek. Öte yandan Adana Demirspor ile el sıkışan kaleci Ertaç Özbir de özel izinli olduğu için Alanya temsilcisi karşısında sahada olmayacak.

Sarı Siyahlı takımda kadro iskeletini oluşturan 3 oyuncunun da olmaması Alanyaspor karşısında oynanacak maçın daha da zorlu geçmesine neden olacaktır. Ertaç her ne kadar takım kötü bir durumda olsa da bu durumun çok daha kötüye gitmesini sağlayan önemli bir file bekçisiydi.

Beşiktaş tarafından yoğun ilgi altında olan Mustafa Eskihellaç ise bu sezonun Malatya temsilcisi aıdan tek tesellisiydi. Ancak genç oyuncu ödeme yapılmadığı için takımdan ayrılacak gibi görünüyor ve can sıkıcı bir süreç ilerliyor.