Yeni Malatyaspor Antalyaspor’u Konuk Ediyor

Bu sezon Süper Lig’e veda etmesi en muhtemel takım olan Yeni Malatyaspor, çok uzun bir süredir devam eden galibiyet hasretini sonlandırmanın peşinde. Yeni teknik sorumlusu Adem Büyük yönetiminde taraftarının önünde ilk kez maça çıkacak olan Malatya temsilcisinin 26’ıncı haftada oynayacağı maçta rakibi Antalyaspor olacak.

Tükenen Umutlar

Bu sezon Süper Lig’de verdiği mücadelede birçok yanlış yapan Yeni Malatyaspor, lige veda etmesi en muhtemel takım olarak görünüyor. Süper Lig’in son sırasına demir atan ve 16’ıncı sırayla arasında tam 11 puan fark bulunan Sarı Siyahlı ekip, o kadar uzun bir süreden bu yana galip gelemiyor ki artık galibiyetin ne demek olduğunu unutmuş dahi olabilir.

Bununla birlikte takımın yeniden ateşlenebilmesi için Marius Sumudica görevinden alındıktan sonra kaptan Adem Büyük teknik sorumlu konumuna getirildi. Ara transfer döneminin şampiyonu olan Yeni Malatyaspor, Adem’in saha kenarına gelmesinden sonra bu sefer de golcü oyuncunun eksikliğini hissetmeye başladı.

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında kendi sahasında Antalyaspor’u konuk eden Malatya temsilcisi, bu maçta yeni teknik sorumlusuyla ilk kez kendi taraftarının önüne çıkacak. Taraftarın takımdan artık ne kadar umudu kaldığını da sorgulamak gerekir. Nitekim Başkan Adil Gevrek’in dahi umudunu kestiği ve çevresine gelecek sezon Süper Lig’e geri yükseleceklerine dair ifadelerde bulunduğu tüm hafta içi basında yer alan haberler arasındaydı.

Antalyaspor’da ise keyifler Yeni Malatyaspor’a göre çok daha iyi. Yeni transferlerinden iyi verim alan Antalya temsilcisi, oynadığı son maçta kendi sahasında Fatih Karagümrük’ü 3-0 ile geçerek 8 haftalık galibiyet hasretine son verdi.

İki takım sezonun ilk yarısında Antalya’da oynanan maçta 1’er puanı paylaşmışlardı. Bu maç öncesi Antalyaspor 28 puanla 15’inci sırada yer alırken, Yeni Malatyaspor 1 maç eksiğiyle 16 puana sahip ve ligin son sırasında yer alıyor. İki takımı karşı karşıya getirecek müsabaka, 19 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 13.30’da başlayacak.

Krizden Fırsata

Yeni Malatyaspor, Süper Lig’in 25’inci haftasında oynadığı Sivasspor maçının ilk yarısında gerçekten iyi bir performans gösterdi. Ancak oyuncu kalitesi ve Sivasspor’un oyun disiplini maçın Yeni Malatyaspor’un ellerinden kayıp gitmesine neden olmuştu.

Adem Büyük takımın teknik sorumlusu olarak çıktığı ilk maçta bu bağlamda umut verdi denilebilir. Bununla birlikte Yeni Malatyaspor kadrosu gerçekten çok sıkıntılı bir kadro ancak Antalyaspor karşısında ilginç işler de yapılabilir.

Zira görüldü ki Antalyaspor’un da oyununda net zafiyetleri var ve bu zafiyetler Adem Büyük ve ekibi tarafından değerlendirilebilirse bu maçtan ekstra bir sonuç alınabilir. Bununla birlikte belirtmek gerekir ki Yeni Malatyaspor kiminle karşılaşırsa karşılaşsın o maçın favorisi ne yazık ki rakibi olarak gösterilecek.

Zira takım sezonun başından bu yana oynadığı hiçbir maçın genel olarak üstün tarafı olmayı başaramadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir