Yeni Malatyaspor Uçurumun Eşiğine Geldi

Süper Lig’den düşmesi en muhtemel takım olan Yeni Malatyaspor, bir maçtan daha mağlubiyetle ayrılarak tam anlamıyla uçurumun eşiğine gelmiş bulunuyor. Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Antalyaspor’u konuk eden Malatya temsilcisi, sahadan 2-1 mağlup ayrılarak kötü gidişatına devam ederken, maçın başındaki görüntülerden de anlaşılacağı üzere takımın da umudu tükenmiş durumda.

Protesto

Türk futbolunda alışıldık hale gelen kötü yönetimler her seferinde başka bir kulüpte ve başka bir şekilde kendisini gösteriyor. 2021/2022 sezonu adına çok daha dikkat çekici örnekler de var ancak Yeni Malatyaspor herhalde Süper Lig’de açık ara en kötü yönetilen takımdır.

Ligin 26’ıncı haftasında kendi sahasında Antalyaspor’u konuk eden Malatya temsilcisi, sahadan 2-1 mağlup ayrılarak puan kaybı serisine bir çentik daha ekledi ancak belki de maçın başındaki görüntüler alınan skordan çok daha kritik.

Kendi taraftarı önünde oynadığı maçın başlangıç düdüğünden sonra 20 saniyeden fazla hareket etmeyen Sarı Siyahlı oyuncular, yönetimi protesto ettiler. Zira takım çok uzun zamandan beri ödemelerini alamıyor ve bu durum herkes tarafından net bir şekilde biliniyor.

Türkiye’de ödemelerini geciktir Yeni Malatyaspor Yönetimi ne yazık ki bu konuda tek değil. Bununla birlikte ödemelerini yapamadığı halde ara transfer döneminde 7 transfer yapan başka bir yönetim de yok. Hele ki bu transferleri bir teknik direktörün raporları doğrultusunda yaptıktan sonra transfer dönemi kapanmadan hocasıyla yollarını ayıran yönetim hiç yok.

Takım o kadar başıboş bir durumda ve kulüpten o kadar vazgeçilmiş ki yeni bir teknik direktörle anlaşmak yerine takımın en önemli oyuncusu olan Adem Büyük teknik sorumlu koltuğuna oturtuldu.

Sorumlu/Oyuncu

Yeni Malatyaspor Yönetiminin o kadar transfer içinde Adem kalitesinde bir oyuncu bulamaması çok normal. Ancak Adem’i de teknik sorumlu yapınca kalite yarı yarıya düşüyor.

Sivasspor maçında bu durumun sıkıntılarını yaşayan Sarı Siyahlı ekip, Antalyaspor karşısında oynadığı maçta trajikomik bir ilke imza attı. Dünya futbolunda pek çok kez görülen bir durum olan teknik sorumlu/oyuncuların oyuna kendisini sokmasının örneği Antalyaspor karşısında yaşandı.

Adem Büyük, takımının durumunu gördükten sonra oyuna kendisini dahil etti. Bir topu da direkten dönen Adem’in elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen sahadan yine hüsran çıktı.

Oyuncular kaliteleri izin verdiğince ellerinden gelenleri yapıyorlar. Adem Büyük takımın saha içerisinde kalite ihtiyacını karşılamıyor ve kaptanlığını yapmıyormuş gibi bir de teknik sorumluluğunu yapıyor.

Ancak yapacağı tek şey oyuncuların maaşlarını ve primlerini düzenli ödeyerek takım içerisinde huzuru sağlamak olan Yeni Malatyaspor Yönetimi üstüne düşen tek sorumluluğu da yerine getiremiyor. Hâl böyle olunca şu sıralar yayın ihalesi yapılan ve Türkiye’nin en üst düzey futbol organizasyonu olan Süper Lig’de 5 yıldır aralıksız mücadele eden Yeni Malatyasporlu oyuncular protesto düzenliyor.