Yeni Malatyaspor Darmadağınık

Bu sezon Süper Lig’e veda etmesi en muhtemel takım olan Yeni Malatyaspor’un içişlerindeki sıkıntı daha da fazla ortaya çıkmaya başlıyor. Ligin 26’ıncı haftasında kendi sahasında Antalyaspor’u konuk eden Sarı Siyahlı ekip, sahadan 2-0’lık mağlubiyetle ayrıldı ancak maçın olayı atılan goller değil yapılan protesto oldu.

Batan Gemi

Sezonun en başından bu yana kötü yöneticiliğin bedelleri konusunda ders veren Yeni Malatyaspor, 19 Şubat 2022 tarihinde kendi sahasında Antalyaspor’u konuk ettiği maçta sahadan 2-0 mağlup ayrıldı.

Galibiyete zaten uzun süredir hasret olan Yeni Malatyaspor adına beklentilerin en büyüğü takımın bayrak ismi Adem Büyük’ün teknik sorumluluğunda gelişecek bazı taraflardı.

Taraftarlar takımın buradan çıkmasını bekleyebilirler. Zira hiçbir taraftar takımının kötü günler görmesini istemez ve kimse yenilsin diye bir takımı tutmaz. Ancak bu beklentinin daha fazlası en hafif tabirle hayalperestlikten başka bir şey olmaz. Nitekim Süper Lig’in tarihine geçen maçın en başında yaşananlar da oyuncuların taraftarlara umudu kesmeleri yönündeki çağrısı gibiydi.

Antalyaspor’un santra vuruşuyla başlayan maçta Yeni Malatyaspor oyuncuları ilk 20 saniye sahada hareket etmediler. Yönetimin ödemeleri geciktirmesi ve hatta yapmaması nedeniyle bu protestoyu gerçekleştiren Sarı Siyahlı oyuncular, taraftarlardan da destek aldı. Bu esnada yedek kulübesindeki personel ve oyuncuların da omuz omuza tutunmuş olması plandan herkesin haberi olduğu şeklinde yorumlandı.

Yeni Malatyaspor adına maç içerisinde konuşulacak pek olumlu bir şey yoktu. Sezon başından bu yana savunmada yapılan basit hatalar nedeniyle gol yiyen Yeni Malatyaspor bu serisine bir maç daha eklemiş oldu. Antalyaspor’un yeni transferlerinin şov yaptığı maçta tarihe geçen bir durum da yaşandı.

Kimlik Karmaşası

Marius Sumudica’nın ayrılığından sonra teknik sorumluluğa getirilen Adem Büyük, maç içerisinde kendini oyuna soktu. Adem’in aldığı bu karar Türk futbol tarihine geçti zira bundan önce hiç böyle bir olay yaşanmamıştı.

Oyuna girdikten sonra bir topu da direkten dönen Adem Büyük’ün Malatya temsilcisi adına nasıl bir anlam ifade ettiğini ve hangi görevi üstlendiğini artık Malatyalı taraftarlar da bilmiyordur.

Zira Adem şu an takımın teknik sorumlusu, kaptanı, golcüsü, 10 Numarası ve simge ismi olarak görünüyor. Bu görevlerden hangisini ne zaman ve hangi maçta yapacağını artık Adem Büyük’ün kendisi de şaşırıyordur.

Yeni Malatyaspor ne yazık ki sezon başından bu yana kötü yönetiliyor. Takımın kadrosuna eklenen isimlerden neredeyse hiç verim alınamadı. Aynı anlarda Antalyaspor’un 2 yeni transferi Yeni Malatya kalesinin filelerini sarsıyorlardı.

Oyuncuların ödemesi ya hiç yapılmadı ya da geciktirildi. 5 sezondan bu yana bir kez bile ara vermeden Süper Lig’de mücadele eden bir ekip nasıl olur da oyuncularına ödeme yapamayabilir?

Ligin boyu kısaldıkça puan sıralamasının son sırasında yer alan Yeni Malatyaspor’un da umudu azalıyor.