Yeni Malatyaspor Çalkalanıyor

Bu sezon Süper Lig’de küme düşmesi en muhtemel takım olan Yeni Malatyaspor’un bu durumu sadece saha içinde alınan kötü sonuçlara bağlanabilecek gibi değil. Sarı Siyahlı ekibin sezon başından beri yaşadığı sıkıntılar, Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Antalyaspor ile oynanan maçta ayyuka çıkmış oldu. Maçın ilk 20 saniyesinde yönetimi protesto ederek sahada hareket etmeyen Yeni Malatyasporlu oyuncular, Gaziantep FK ile oynanacak erteleme maçının antrenmanlarını da boykot etti. Maçtan 2 gün önce ilk antrenmanına çıkan oyuncuların tepkileri bitmeyecek gibi görünüyor.

Yapılmayan Ödemeler

Sezonun en kötü yönetilen takımı olan Yeni Malatyaspor’da artık sıkıntıların önüne geçilemiyor. Sarı Siyahlı ekipte sezon başından beri aksayan ödemeler oyuncuların canına tak etti ve oyuncular bu nedenle harekete geçmeye başladı.

İlk olarak Başkan Adil Gevrek ile birlikte basına açıklamalar yapan Sarı Siyahlı takımın oyuncuları, artık başkana da tepkilerini gösteriyorlar. Süper Lig’in 26’ıncı haftasında oynanan Antalyaspor maçının ilk 20 saniyesinde hareket etmeyerek yönetimi protesto eden oyuncular maç sonunda da sert açıklamalar yaptılar.

Antalyaspor maçında Yeni Malatyaspor’un tek golünü atan Buğra Çağıran, protestoyla alakalı sorulara verilebilecek en sert tepkiyi verdi. Konuyla alakalı olarak aklına sadece argo kelimelerin geldiğini ifade eden Çağıran, bu sıkıntıların yeni başlamadığını ve sezon başından bu yana birikenlerin artık patladığını dile getirdi.

Uzun bir süre ses çıkarmadığını ancak artık dayanamadığını ifade eden Buğra Çağıran, takımın durumunu sele kapılıp nereye gidemeyeceğini bilmeyen bir takım ifadesiyle açıkladı.

Protestolar

Antalyaspor ile oynanan maçta ilk olarak tepkilerini gösteren oyuncular, hafta içi mesaisinde oynayacakları Gaziantep FK maçının antrenmanlarına da çıkmadılar. Maça yönelik antrenmanların 2’sine boykot nedeniyle katılmayan Sarı Siyahlı takımın oyuncuları, karşılaşmadan sadece 2 gün önce hazırlıklara başladılar.

Takımın bu durumu artık düzelmeyecek gibi görünüyor. Yeni Malatyaspor Yönetiminden konuyla alakalı olarak henüz bir açıklama gelmiş değil ancak bu kadar hata yapan bir yönetimin durumu buradan pozitife çevirebilmesi de pek olası değil.

Yeni Malatyaspor, 15 haftadır kazanamayan, 2 teknik direktör değiştiren ve sadece 16 puan toplayabilen bir takım olarak ligin son sırasında yer alıyor. Sarı Siyahlıların bu çukurdan çıkabilmeye dair ne bir umudu ne de bir gücü var.

Bu konuyla alakalı olarak Türk futbol tarihine geçecek bir şekilde oyuncular ve başkan hep birlikte basın açıklaması yaptılar ancak konunun şu anki durumu sorunun şehrin siyasilerinden daha ziyade yönetimle alakalı olduğunu gösteriyor.

Sarı Siyahlı takım ara transferde o kadar oyuncuyu hangi mali şartlarla kadrosuna katabildi ve madem bu oyunculara ödenecek bir para vardı takımın kendi oyuncularına neden ödeme yapılmadı?

İşte bu soruların cevabı oyuncular ve yönetim arasında çekilen kılıçlardan çıkacak savaşla birlikte Yeni Malatyaspor taraftarı ve kamuoyu öğrenecek.