Yeni Malatyaspor Başkanına Hayırlı Olsun Ziyareti

Futbol kariyerine başlayalı 37 sezon olmuş olan Yeni Malatyaspor, bu 37 sezonun 18 tanesini amatör liglerde geçirdi. Yalnızca 5 sezon Süper Lig ve 4 sezon PTT 1’inci Lig macerası bulunan Doğu temsilcisi, 2017/2022 sezonları arasında Süper Lig’de meşin yuvarlak kovalamıştı. Bundan da anlaşılacağı gibi takım 2021/2022 sezonunda Süper Lig’e veda eden takımlardan birisiydi.

Çok başarısız ve mali problemlerde karşı karşıya kalınan bu sezonun sonunda sarı siyahlılar, sezonu ancak 20 puan ile kapatabilmişti. Nerdeyse sezonun ikinci devrenin başlamasıyla eş zamanlı olarak küme düştüğünü ilan eden Yeni Malatyaspor, 20’nci olarak Süper Lig’e utanç ile veda etti. Bu başarısız sezona teknik direktör İrfan Buz ile başlayan Doğu temsilcisi, daha sonra Marius Sumudica ile anlaştı ancak bu teknik adamla da anlaşma sağlayamadı. En son olarak 2 Mart’ta takımın başına getirilen Cihat Arslan, 11 maç takımın başında durdu ve takıma ancak 3 puan kazandırabildi.

Öte yandan takımın başkanının kim olacağı da belirsizlik içerisindeydi. Ancak bu belirsizlik 2 hafta önce sona ermişti. Takımın başına olağanüstü seçimli genel kurul sonrasında Ahmet Yaman geldi. Takımın 318 milyon net borcu olduğunu söyleyen Yaman, bu sezon PTT 1’inci Lig’de tutunmanın tek yolunun 90 milyon liralık bir bütçeye sahip olmak olduğunu da eklemişti.

Takımın Taze Başkanı Ahmet Yaman’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve yönetimi, geçtiğimiz haftalarda göreve gelen PTT 1’inci Lig takımlarından Yeni Malatyaspor’un Başkanı Ahmet Yaman ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Eski Malatya Belediye Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi ve Yeni Malatyaspor eski yöneticisi Özcan Dündar da Sadıkoğlu ile beraber Ahmet Yaman’a hayırlı olsun ziyaretine giden isimler arasında yer alıyordu.

Ayrıca ziyaretin devamında hep birlikte antrenman yapan futbolcular sahasında ziyaret edildi ve teknik ekibe tatlı ikramında bulunuldu. Başkan Sadıkoğlu, tüm takıma ve yönetim kuruluna başarılar diledi ve ziyaretini sonlandırdı.

Antrenmanlar Son Hızıyla Devam Ediyor

2022/2023 sezonuna hazırlık kapsamında kamp çalışmalarının bu etabını Malatya’da gerçekleştiren Yeni Malatyaspor teknik ekibi ve futbolcuları, 27 Temmuz’da da çalışmalarına devam etti.

Gelecek sezon PTT 1’inci Lig’de tutunmak için mücadele edecek olan Doğu temsilcisi çalışmalarını takımın sportif tesisleri arasında yer alan Nurettin Soykan Tesisleri’nde teknik direktör Cihat Arslan nezaketinde sürdürdü. Sarı siyahlılar ilk olarak spor salonunda kuvvetlenme çalışmaları gerçekleştirdi ve ardından akşama kadar mini mola verildi. Akşam saatleri geldiğinde takım antrenmanları ısınma hareketleri ile başlattı. Antrenmanın kapanışı ise yarım sahada çift kale maç ile yapıldı.

Yeni Malatyaspor 2022/2023 sezonu başlayana kadar çalışmalarının kalanını teknik direktör Cihat Arslan nezaketinde Malatya’daki kendi sportif tesislerinde sürdürecek.