Yeni Malatyaspor Yıldızını Gönderdi

Geride kalan sezonda yarattığı hayal kırıklığıyla taraftarını üzen Gaziantep FK, gelecek sezon daha iyi bir performans sergileyebilmek adına kadrosunu güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Kırmızı Siyahlı ekip yaptığı transferlere bir yenisini ekledi. Uzun zamandan bu yana Yeni Malatyaspor’dan ayrılması beklenen ve adı Beşiktaş ile de geçen Mustafa Eskihellaç, gelecek sezondan itibaren Gaziantep temsilcisinin formasını giyecek. 

Kanatları Koptu

Geride kalan sezonda Süper Lig’de ciddi bir hayal kırıklığı yaratan Gaziantep FK, gelecek sezona yönelik kadro yapılandırma çalışmalarına son sürat devam ediyor. Kırmızı Siyahlı ekip, teknik direktör Erol Bulut’un raporları doğrultusunda kadrosundaki eksikleri tamamlamayı hedefliyor.

Bu bağlamda geçen sezon kanatlarından istediği verimi alamayan Gaziantep temsilcisi oldukça önemli bir transferi daha tamamladığını açıkladı. Kırmızı Siyahlı ekip, uzun bir süreden bu yana Yeni Malatyaspor’dan ayrılığı beklenen isimlerden biri olan Mustafa Eskihellaç’ı resmen kadrosuna kattı.

Yeni Malatyaspor’un geçen sezondan en büyük kazanımı olarak gösterilen başarılı kanat oyuncusu uzun bir süredir birçok takımla anılıyordu. Bu takımlara Beşiktaş ve Trabzonspor gibi devlerin de dahil olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bununla birlikte Malatya temsilcisinin yöneticilerinin talepleri ve Mustafa’nın istekleri doğrultusunda transfer harekatı bir kez daha şekillendi. Basında yer alan haberlerde iki taraf arasındaki flört gündeme gelmiş ancak bir süre sonra Gaziantep FK ile Yeni Malatyaspor tarafları arasında bir anlaşmazlık olduğuna dair iddialar basında yer bulmuştu.

Ancak Kırmızı Siyahlı taraftarları sevindirecek haber resmi kanaldan geldi ve Mustafa Eskihellaç Gaziantep temsilcisine imzayı attı. 

Gaziantep ekibi, 25 yaşındaki genç futbolcu ile 3 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. Bununla birlikte oyuncunun kampa 27 Temmuz tarihinden itibaren katılacağı da duyuruldu. 

Zorlu Süreçlerden Geçmişti

Hatırlanacağı üzere yetenekli oyuncu takımdan alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle ihtar çektirmiş ve belirli bir mühlet içerisinde alacakları ödenmezse sözleşmesini feshedeceğini belirtilmişti. Her geçen gün daha da ciddi bir krize giren Yeni Malatyaspor’un başarılı oyuncusuna ara transfer döneminde Beşiktaş ve Konyaspor ilgi göstermiş ancak Başkan Adil Gevrek kapıyı 3 milyon Euro’dan açınca bu ihtimaller ortadan kalkmıştı.

Takımda her geçen haftada bir başka oyuncu tek taraflı olarak sözleşmesini feshediyor. Bu oyuncuların takımdan ayrılma sebebi ise ödemeler konusunda yaşanan sıkıntılar olarak beliriyor. Birçok yabancı oyuncusunu peş peşe kaybeden Yeni Malatyaspor, Semih Kaya, Sadık Çiftpınar gibi oyunculardan sonra bu sezonun en büyük kazanımlarından biri olan Mustafa Eskihellaç’ı da kaybetmekten kurtulamadı. 

Bununla birlikte Mustafa’nın takıma ihtar göndermesi ve ödemeler konusunda hala bir gelişme yaşanmaması nedeniyle özellikle Beşiktaş başarılı oyuncunun sözleşmesini feshetmesini bekliyordu. Böyle bir durumda Yeni Malatyaspor ara transfer döneminde 3 milyon Euro istediği oyuncusunu bedava göndermiş olacaktı. Ancak beklenen olmadı ve Mustafa, sarı siyahlı ekip adına elinden geleni yaptı.