Yeni Malatyaspor Evinde Farklı Yenildi

3 Eylül Cumartesi günü saat 20’de Yeni Malatyaspor, Çaykur Rizespor’u Yeni Malatya Stadyumu’nda ağırladı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun atadığı hakem Tarık Gürdal, yardımcıları ise Murat Temel ile Mert Bulut oldu. Karşılaşmanın gollerini Miya (2) ve Hurk (2) kaydetti.

Yeni Malatyaspor’un Teknik Direktörü Cihat Arslan’ın tercih ettiği ilk 11 Abdulsamed Damlu, Rahman Buğra Çağıran, Doğukan Emeksiz (dakika 76’d yerine Mert Miraç, Ogün Özçiçek, Aly Malle, Godfred Donsah, Cengizhan Akgün (yerine dakika 50’de Yiğit Ulaş), Barış Başdaş, Taha Gür (yerine dakika 76’da Berat Mert), Jospın Nshımırımana (yerine dakika 40’ta Berat Yaman) ve Burak Kavlak oldu.

Çaykur Rizespor’un Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise yeşil sahaya Tarık Çetin, Srdan Grahovac (yerine dakika 74’te Enriko Papa), Anthony Edsel Johannes Van Den Hurk, Sefa Yılmaz, Benhur Keser, Bahadır Öztürk, Kerem Kalafat (yerine dakika 64’te Gökhan Gönül), Faruku Mıya, Emirhan Topçu, Mithat Pala (yerine dakika 64’te Alper Potuk) ve Ercan Coşkun (yerine dakika 64’te Koray Altınay) ilk 11’ini sürdü.

4-0 biten müsabakada 3 puanı evine götüren Çaykur Rizespor ilk galibiyetini almış oldu ve puanını 5’e yükseltti. Yeni Malatyaspor ise 3’üncü yenilgisini alarak 1 puanda kalmaya devam etti.

İlk Yarıda Umut Vardı

Dakika 16’da Çaykur Rizespor korner atışı kullandı. Miya ortasını kale önüne yaptı, Emirhan kafa vuruşu yaptı ancak top auta çıktı.

20’nci dakikada Yeni Malatyaspor’dan Male sol kanattan ceza sahasına orta yaptı. Doğukan topu kafayla indirdi ve Rahman kaleci ile karşı karşıya kaldı. Rahman topa vuramadan savunma araya girdi.

34’üncü dakikada Çaykur Rizespor’dan Mithat savunma arkasına sarkan topu kaptı ve ceza sahasına girdiği anda Rahman Buğra müdahalede bulundu. Mithat yerde kalırken hakem hem Mithat’a kırmızı kart gösterdi hem de penaltıyı Çaykur Rizespor’a verdi.

VAR incelemeleri sonrasında penaltının kullanılmasına karar verildi. Dakika 39’da Hurk topu arkasına geçti ve topu ağlara gönderdi: 0-1.

İkinci Yarı Kırmızı Kart ve Penaltı ile Başladı

46’ncı dakikada Hurk ceza sahasına girip şutunu çekti. Top Yeni Malatyaspor savunmasından Burak Kavlak’ın eline çarptı ve hakem oyunu durdurdu. Halihazırda sarı kartı bulunan Kavlak ikinci sarı karttan kırmızı yedi ve takımı 9 kişi aldı. Sonrasında ise penaltı vuruşu gerçekleştirildi.

49’uncu dakikada ikinci penaltı vuruşunun da arkasına Hurk geçti ve farkı 2’ye yükseltti: 0-2.

51’inci dakikada sağ kanattan Çaykur Rizespor Bennur ile geldi. Bennur’un ceza sahasına yaptığı ortaya Miya gelişine vurdu ve top ağlar ile bir kere daha buluştu: 0-3.

Dakika 72’te yeniden Bennur ama bu sefer sol kanattan ortasını yaptı. Savunmadan seken top yeniden Miya’nın önünde kaldı. Miya vuruşu ile kendisinin ikinci takımının dördüncü golünü atmış oldu: 0-4.