Yeni Malatyaspor Teknik Direktöründen Açıklamalar

Transfer yasaklısı Yeni Malatyaspor’un Teknik Direktörü Cihat Arslan, katıldığı bir programda çarpıcı açıklamalarda bulundu ve merak edilen sorulara yanıt verdi. İlk olarak tabii ki tüm Yeni Malatyasporluların ve futbol severlerin merak ettiği soru olan transfer yasağının ne zaman kalkacağı sorusuna cevap veren Arslan, daha sonra birçok farklı soru işaretini gidermek için konuştu.

Transfer Yasağı 2 Yıl Devam Edecek

Konuşmasının başlarında en merak edilen konu olan transfer yasağının ne zaman kaldırılabileceği ile ilgili konuşan Cihat Arslan, hesapladığımız kadarıyla transfer tahtamız 2 sezon daha kapalı dedi. 400 500 milyon TL’lik borçlar söz konusu diyen Arslan, sadece A takım değil altyapıda da geçerli olan bu yasak durumundan çok kişi mağdur durumda dedi. Altyapıya transfer yapmak bir yana seçme bile yapamadık diyen Arslan, bu şehrin birçok genç çocuğu hayal kırıklığına uğradı diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Transfer yasaklısı diğer takımlar ile kıyaslamalar yapan Cihat Arslan’a göre örneğin Kayserispor’un hala daha başarı gösterebilmesinin sebebi iç transferde başarılı olabilmiş olmaları imiş. Yeni Malatyaspor ise bilineceği üzere birçok futbolcusunu yuvada tutamadı. Altyapısından profesyonelleştirdiği futbolcular ile birlikte karma bir takım oluşturan Yeni Malatyaspor’un başarıya ulaşması da oldukça zor. Bununla ilgili olarak da Arslan, neyse ki Malatya Belediye Başkanımız insafa geldi ve toparlanmalar başladı dedi ancak 400 500 milyon TL’lik bir borcun ödenmesinin kolay olmayacağını da dile getirdi.

Cengizhan, Arda Hilmi, Play-Off ve Yaz İdmanları

Yeni Malatyaspor’un genç futbolcularından olan Cengizhan Akgün ilk haftalarda ilgi odağı olmayı başardı. Cengizhan gibi birçok genç futbolcunun var olduğunu ancak forma giyme fırsatının verilmemiş olduğunu söyleyen Arslan, kendisinin bu tarz genç futbolculara daha çok fırsat vermek istediğini ve verdiğini belirtti. Takımla birlikte oynamaya alışması için oldukça çaba sarfettiğini söyleyen teknik adam Cengizhan’ın bu konuda oldukça başarılı olduğunu ve bu konuda büyük mutluluk verdiğini dile getirdi.

Arda Hilmi’nin sakatlığı ve tedavisi hakkında açıklama yapan Cihat Arslan, futbolcunun tedavisinin İstanbul’da devam ettiğini ve en azından 2 hafta daha yeşil sahadan uzak kalacağını belitti.

Sezon hedefi hakkında kısaca açıklama yapan Arslan, hedefimiz bu sezon tabii ki ligde kalmak, lisansını beklediğimiz 2-3 oyuncu var. Eğer şehirden ve taraftarlarımızdan da destek gelirse bu oyuncularla beraber Play-Off’u bile zorlayabiliriz dedi.

Teknik Direktör Cihat Arslan, yaz dönemi boyunca dağılan takımın futbolcularını antrenmana sokabilmek için cebinden futbolculara maaş verip idmana soktuğu biliniyor. Bu konularla ilgili de kısaca açıklamalarda yapan Arslan, ben bir Türk vatandaşı olarak Türk gençlerinin kaybolup gitmesine müsaade edemem ve bunun için de para olmasa da takımın başında kalmaya devam ettim dedi. Bugün kazanayız yarın kazanırız diyen Cihat Arslan, önemli olan gençlerimizin ülkemizi yükseltmesi diyerek konuşmasını sonlandırdı.