Yeni Malatyaspor’un Teknik Adamından Sert Açıklama

2021/2022 sezonunda Süper Lig sonuncusu olarak küme düşen Yeni Malatyaspor, transfer yasaklısı olduğu için pek iyi hazırlanamadığı 2022/2023 sezonunda da oldukça kötü durumda. 4 haftayı geride bırakırken sadece 1 puan kazanmayı başaran Teknik Direktör Cihat Arslan nezaketindeki Yeni Malatyaspor, son olarak bu hafta evinde ağırladığı Çaykur Rizespor’a karşı 4-0’lık mağlubiyet elde etti.

Karşılaşma sonrasında ise teknik adam Cihat Arslan, oldukça eleştirel açıklamalarda bulundu. Öz eleştiri yapmasının ardından Arslan, özellikle de karşılaşmanın hakemlerine sert eleştirilerde bulundu.

Hakemlere Sert Eleştiri

TFF 1’inci Lig’in 4’üncü haftası kapsamında Çaykur Rizespor’u 3 Eylül Cumartesi günü evinde ağırlayan Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, gerçekleştirilen müsabaka sonrasında açıklamalarda bulundu. Karşılaşmaya son derece gergin başladıklarını dile getiren Arslan, ilk 6 7 dakikada biraz bocaladıklarını itiraf etti. Ancak sonrasında toparlandıklarını ve pozisyon yakalayabildiklerini söyleyen Cihat Arslan, o esnada golü bulabilirdik ancak başarılı olamadık dedi.

Hafta içinde idmanlarını Philip ve Hagi Osman ile yaptıklarını ancak lisansları yine çıkmayınca Jospin’e döndüklerini dile getiren Arslan, o da bizi yine yalnız bıraktı ve biraz da bile bile lades oldu dedi. Sürdürdükleri antrenmanlarda daha çok korner atışlarına karşı savunmaya yönelik çalışma sürdürdüklerini söyleyen Teknik Direktör Cihat Arslan, 2 gün sadece yan top çalıştık ancak ters köşe olduk ve bu sefer de kontrataklara karşı savunmasız kaldı dedi.

Öte yandan maç ile ilgili olarak penaltı oldu 10 kişi kaldık devamında yine penaltı oldu ve 9 kişi kaldık diyen Cihat Arslan, 9 kişi kalmış olmamıza rağmen karşılaşmanın hakemlerinin maçı yönetmeyi beceremediklerini dile getirdi.

Borçlar İçin Vali ve Belediye Başkanı Devrede

Geride bıraktığımız 4 hafta sonucunda TFF 1’inci Lig’in sonuncu ekibi olan Yeni Malatyaspor, aynı zamanda transfer yasağı ile de boğuşuyor. Teknik Direktör Cihat Arslan, kısıtlı kadro ile puan kazanıp lige tutunmaya gayret ederken, kulüp başkanı Ahmet Yaman da ekonomik krizin altından kalkmanın yollarını arıyor.

Yeni Malatyaspor’da yeni göreve gelen Kulüp Başkanı Ahmet Yaman, eski yönetimden kalan 300 milyon TL civarındaki borcun ödenebilmesi için girişimlerini ve çalışmalarını sürdürüyor. Bu yüksek tutardaki borcun ödenmesi için destek bekleyen Ahmet Yaman, bu borcun yarısının sadece kendi ekibi ile birlikte yürütülen çalışmalar ile bitirileceğini dile getirdi. Ancak borçların komplesinin bitmesi epeyce zorlu olacak.

Geçtiğimiz günlerde Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın da katıldığı, Yeni Malatyaspor birlik ve beraberlik yemeğinde de borç konusunun gündeme geldiği biliniyor. Gerçekleştirilen yemeğe futbolcular, teknik heyet ve yönetimin de katılım gösterdi. Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Yaman’ın Vali Şahin ve Başkan Gürkan’a takımın birikmiş borcunun yarısını yönetim kurulu olarak ödeyeceklerinin garantisini verdiği biliniyor.

Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise takıma destek olması adına düzenlenecek bir gecede takıma yardım toplanacağının ve bu durum için ilerleyen günlerde Yeni Malatyaspor’a destek gecesi düzenlenebileceği öğrenildi.