Yeni Malatyaspor Galibiyet Umuduna Bir Kez Daha Veda Etti; 1-0


Süper Lig’in 6. Haftası tüm hızıyla başladı. Haftanın ilk gününde Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile Demir Grup Sivasspor karşı karşıya geldi. Yeni Malatyaspor’un evinde gerçekleşen mücadelede tek bir gol sesi duyuldu.


Yeni Malatyaspor’un kalesinde olan gol sesi, skor tablosunu belirledi. Demir Grup Sivasspor attığı tek gol ile ilk galibiyetine kavuşmuş ve ilk 3 puanını da evine götürmüş oldu. Ekip böylelikle toplamda 6 puana ulaşırken geri kalan puanları arka arkaya aldığı 3 beraberlikten oldu.


Yeni Malatyaspor ise bir kez daha mağlubiyet yaşayarak toplamda 3 hafta üst üste puan kaybetmiş oldu. Son 3 haftadır 6 puanda olan ekip, averaj farkıyla sıralamada alt sıralara düştü. Karşılaşma heyecanı Yeni Malatyaspor Stadyumu’nda yaşandı.


Yeni Malatyaspor ‘un Kalesindeki Tek Gol ve Detayları


Yeni Malatyaspor’un kendi sahasında arka arkaya aldığı mağlubiyetleri unutturmak adına çıktığı mücadeleden tek gol sesi geldi ve ekip kendi sahalarından yenilgi ile ayrıldı.


Gelen tek gol sesi 70. Dakikada Dimitris Gutas’tan gelirken karşılaşmada başka gol sesi duyulmadı. Yeni Malatyaspor maçın son dakikaları kalesine golü kapatsa da rakip takımın filesini havalandırma imkanı bulamadı.


Gol sesi üretemeyen ekip, sahadan mağlubiyet alarak ayrıldı. Yeni Malatyaspor ekibi böylelikle 3 haftadır üst üste mağlubiyet almış oldu. Ekibin bu durumuna karşılık galibiyet almayı unuttukları yorumları sosyal medyadan gelmeye başladı.

İlk 5 Hafta Mücadelelerinde Neler Oldu?


Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Süper Lig’in 2021-22 sezonuna mağlubiyet ile başlayarak taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan ekiplerden biri olmuştu. Ardından üst üste iki galibiyet alan Yeni Malatyaspor, ilk hafta yenilgisini unutturmuştu.


Fakat Süper Lig’in 6. Haftası da dahil olmak üzere so 3 hafta alınan mağlubiyetler ile puan kaybedildi ve sıralamada her hafta bir adım daha aşağılara inildi. Bu durum karşısında taraftarlarını üzmeye devam eden ekip, galibiyet aldığı haftalara dönmek istiyor.


Öznur Kablo Yeni Malatayspor ekibi, Süper Lig’in 7. Haftasında konuk ekip olarak sahaya çıkacak ve Fraport TAV Antalyaspor’un evinde mücadele edecek.