Yeni Malatyaspor Hücumda 1 İsabet Buldu

Spor Toto Süper Lig 29’uncu haftasında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nda Altay’ın konuğu oldu.

Çok büyük tartışmaların ve hakem kararlarının olduğu maçı 1 – 0 ile kazanan ev sahibi İzmir temsilcisi, teknik direktör Cihat Arslan ve öğrencilerinin ligde kalma yolundaki umutlarına büyük darbe vurdu.

Sarı kırmızılı takımımız bu skorla Spor Toto Süper Lig puan tablosunda 20 puanda kaldı ve bitime 9 hafta kala son sırada yer almayı sürdürdü.

Malatyaspor İstatistiklerde Dengeliydi

Altay ve Öznur Kablo Yeni Malatyaspor arasında oynanan Spor Toto Süper Lig 29’uncu hafta karşılaşmasında iki takımın istatistikleri de dikkat çekti.

Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’ndaki maçta daha fazla topla oynayan takım siyah beyazlı ev sahibi Altay oldu. Buna göre topa %53’lük bir oranla sahip olan teknik direktör Serkan Özbalta’nın ekibi, bu üstünlüğünü 471 pasla da perçinledi. Bunun karşısında teknik direktör Cihat Arslan ve öğrencileri ise daha farklı bir anlayışla sahadaydılar.

Teknik direktör Cihat Arslan, öğrencilerinden çok daha dikine ve uzun paslara dayalı bir oyun talep etmişti. Bunu hem sahada hem de istatistiklerde gösteren Öznur Kablo Yeni Malatyaspor oyuncuları, %47 ile topa sahip olup genelde uzun paslar attılar.

Toplam 423 pas yapan sarı kırmızılı takımımız, bu pasların 69’unda uzun denedi. Altay’ın uzun top sayısının 38 olduğu düşünüldüğünde iki takımın oyun setleri arasındaki fark da anlaşılıyor.

Siyah beyazlı ekip daha çok topa sahip olduğu bu maçta %83 ile pas isabeti yakaladı. Buna ek olarak ise 18 kez ceza alanımıza orta yaptılar. Bunar karşılık Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ise pas isabet oranında %81’i yakaladı ve rakibine yakın bir istatistiğe sahip oldu. Ayrıca ekibimiz ceza sahasına da 14 orta göndererek gol aradı.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, mücadele anlamında da sahaya efor koydu. İkili mücadelelerin %53’ünü kazanan takımımızın en geride kaldığı istatistik ise hava topları kazanma oranları oldu. Buna göre hava topu mücadelelerinin %60’ını rakibe teslim eden Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, bu noktada bir dezavantaj yaşadı.

Hücum İstatistiklerinde İki Takım Da Çok Kötü

yeni malatyaspor

Altay ile Öznur Kablo Yeni Malatyaspor arasında oynanan maçta her iki takımın da sınıfta kaldığı alan hücum istatistikleri oldu.

1 – 0 Altay galibiyetiyle biten maç boyunca kaleye sadece 2 tane şut isabeti sağlandı. Siyah beyazlı ev sahibi ekip, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un kalesini 8 şutla tehdit etti. Bu şutların 4’ü ceza alanı dışından, 4’ü ise ceza alanı içinden gelirken sadece 1’i çerçeveyi buldu ve gol oldu.

Öte yandan teknik direktör Cihat Arslan’ın öğrencileri ise 4’ü ceza alanı içinden olmak üzere rakip kaleye 6 şut yolladı. Bu 6 şutun yalnızca 1 tanesi çerçeveyi buldu.

Haliyle bu kısır maçta 1 – 0’lık skorun dışında bir skorla galibiyetin gelmesi de çok zordu. Ne yazık ki bu 1 golü bulan taraf ise Altay takımı oldu.