Yeni Malatyaspor Marius Sumudica ile Anlaşmaya Vardı

Süper Lig’de milli araya girilmesiyle beraber takımlarda birtakım değişiklikler yaşanmaya başlandı. İlk olarak, Antalyaspor; deneyimli teknik adam Ersun Yanal ile yollarını ayırdığını duyurdu. Kırmızı beyazlı takımın futbol sorumlusu Nuri Şahin oldu.

Teknik adam değişikliği yapan bir diğer takım ise Yeni Malatyaspor! Sarı kırmızılı takım; ligdeki kötü gidişatın faturasını İrfan Buz’a kesti. Ligin tecrübeli antrenörlerinden birisi olarak gösterilen Buz ile yollar ayrıldı.

Yeni Malatyaspor; bu sezon kesinlikle küme düşmek istemiyor. Bu yüzden, yoluna iyi bir teknik adam ile devam etmek adına çalışmalar yapıyordu. Sonuç olarak, uzun süreden bu yana ülkemizde çalışan Rumen teknik adam Sumudica; Yeni Malatyaspor’un yeni teknik direktörü oldu.

Yeni Malatyaspor Resmi Sitesinden Sumudica’yı Açıkladı

Yeni Malatyaspor; İrfan Buz ile yollarını ayırmasının hemen ardından yeni hocasını buldu. Malatya temsilcisinin resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından açıklama yapıldı. Marius Sumudica’nın sezon sonuna kadar sarı kırmızılı takımı çalıştıracağı ifade edildi.

Kendisine ve ekibine başarılar dilendi. Bunun yanı sıra, Marius Sumudica ile kulüp başkanı Adil Gevrek’in sözleşme imzalarken çekilmiş fotoğrafı paylaşıldı.

Marius Sumudica Yeni Malatyaspor’da Başarılı Olur Mu?

4 Mart 1971 doğumlu Sumudica; Romanya’nın Bükreş şehrinde dünyaya gelmiştir. Kendisinin eski bir futbolcu olduğunu söylemek gerekir. 1 Temmuz 2006 tarihinde futbolu bırakmıştır. Futbolcu iken santrafor pozisyonunda oynayan Sumudica; Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı bir isim!

Kendisinin henüz aktif futbolcu olduğu dönemde yardımcı antrenörlük yapmaya başladığını söyleyebiliriz. Sumudica; bilhassa ülkesinde çok sayıda takımı çalıştırdıktan sonra şansını farklı ülkelerde denemeye karar verdi.

Deneyimli teknik adamın Türkiye ile tanışması ise 2017 – 2018 sezonuna dayanıyor. 3 Temmuz 2017 tarihinde Kayserispor’un teknik direktörü olduğu açıklandı. Burada fena olmayan bir performans sergiledi. Kayserispor macerasının ardından Suudi Arabistan’ın Al Shabab takımında çalıştı.

2019 – 2020 sezonuyla beraber Türkiye’ye dönerek Gaziantep FK’nın hocası oldu. Özellikle bu takımda almış olduğu başarılı sonuçlar ile dikkat çekti. 2021 yılının Ocak – Mart ayları arasında Çaykur Rizespor’u çalıştırdı. Son olarak, CFR Cluj takımında görev aldı.

Deneyimli teknik adamın Yeni Malatyaspor’a çok şey katacağı kesin!