Yeni Malatyaspor Oynayamadı

Çok uzun süredir galibiyete hasret olan ve ligin ikinci yarısına da kötü bir giriş yapan Yeni Malatyaspor, Süper Lig’in 22’inci haftasında Gaziantep FK’nın konuğu oldu. 18 Ocak 2022 tarihinde oynanması gereken haftanın açılış maçının ikinci yarısının kar yağışı nedeniyle ertelenmesi nedeniyle 19 Ocak 2022 tarihinde oynanacağı açıklanmıştı ancak Gaziantep’te yağan kar maçın ileri bir tarihe ertelenmesine neden oldu.

Yeni Malatyasporun Maçı Yarıda Kaldı

Çok uzun bir süredir galibiyete hasret olan ve bu nedenle ligin son sırasına çakılan Yeni Malatyaspor, ligin ilk 2 haftasında oynadığı 2 maçtan da mağlup ayrıldıktan sonra teknik direktörü Marius Sumudica ile yollarını ayırma noktasına gelmişti.

Sumudica ile birlikte belki de son maçına çıkma riski yaşayan Yeni Malatyaspor, Süper Lig’in 22’inci haftasının açılış maçında Gaziantep FK’nın konuğu oldu.

18 Ocak 2022 tarihinde oynanan maçın ilk yarısı Gaziantep’te hayatı felç eden kar yağışı nedeninden oldukça kötü etkilenirken, bu durum maçın ilk yarısının tatsız geçmesine neden oldu.

İkinci yarıdan önce iki takımın kaptanları da maçın ikinci yarısının ertelenmesini talep ederken, hakem sahada yaptığı incelemeler sonrası bu talebi kabul etti ve maçın ikinci yarısının başka bir tarihte oynanmasına karar verildi.

TFF tarafından yapılan açıklamayla birlikte maçın 19 Ocak 2022 tarihinde saat 17’de başlayacağı açıklanırken, Gaziantep’te hiç durmayan kar yağışı maçın direkt olarak tehir edilmesine neden oldu ve Gaziantep FK ile Yeni Malatyaspor 22’inci haftayı maç yapamadan kapatmak zorunda kaldı.

Beşiktaş Maçında Değişiklik

Yeni Malatyaspor’un Gaziantep FK maçının ertelenmesi nedeniyle yaşanan bir diğer gelişme ise ligin 23’üncü haftasında oynanacak olan Beşiktaş maçı ile alakalı oldu.

Sarı Siyahlıların 22 Ocak 2022 Cuma günü oynaması planlanan Beşiktaş maçı, yaşanan bu olaylar nedeniyle 23 Ocak 2022 Cumartesi gününe ertelendi ve maçın saati değiştirilerek 13.30’da başlamasına karar verildi.

Süper Lig’de oynadığı maçlarda aldığı son galibiyette takvim yapraklarının 22 Ekim 2021’i gösterdiği düşünüldüğünde, Yeni Malatyaspor’un Beşiktaş karşısında da galip gelememesi durumunda tam olarak 3 ayın galibiyetsiz geçme ihtimali ortaya çıkacak.

Yeni Malatyaspor, ligin 10’uncu haftasında tıpkı kendisi gibi ve hatta daha da uzun bir süreden bu yana herhangi bir maçtan galip ayrılamayan Altay karşısında aldığı 2-1’lik galibiyetten sonra oynadığı hiçbir maçta 3 puan alamamış olması, Sarı Siyahlıları ligin son sırasına kadar geriletmişti.

Kadrosuna oldukça önemli eklemeler yapmayı başaran Yeni Malatyaspor, Kenan Özer, Nouha Dicko gibi oyuncuları transfer etmiş, savunmasına ve orta sahasına eklemeler yaparak güçlenmeyi başarmıştı.

Gaziantep FK karşısında oynayacağı maçın ertelenmesiyle birlikte bir maç eksiği ortaya çıkan Yeni Malatyaspor, bu maçın erteleneceği tarihe göre kümede kalma adına önemli bir fırsatı da elde edebilir. Bu maçın tarihine göre hesaplamalarını yineleyecek olan Yeni Malatyaspor’un oyununu geliştirmesi gerekiyor.