Yeni Malatyaspor’un Maçı Yarıda Kaldı

Yeni Malatyaspor, Gaziantep deplasmanından maçını tamamlayamadan dönüyor. Süper Lig’de 22’inci haftanın açılış maçında Gaziantep FK, Yeni Malatyaspor’u ağırladı. Gaziantep’te çok yoğun bir şekilde kar yağdığı ve zeminin tamamen karla kaplandığı görülürken, buna rağmen ilk yarı oynandı. İki takımın da zorlu şartlar nedeniyle sahada futbola dair hemen hemen hiçbir şey yapamadığı ve ikinci yarısının ertelenmesine karar verilen maçta buna rağmen Yeni Malatyaspor adına yine olumsuz gelişmeler yaşandı.

Haftanın Açılış Maçı Yarıda Kaldı

Uzun bir zamandan bu yana galibiyete hasret olan Yeni Malatyaspor, Süper Lig’de 22’inci haftanın açılış maçında Gaziantep FK’nın konuğu oldu.

İki takımın teknik direktörleri Erol Bulut ve Marius Sumudica’nın eski takımlarına rakip olarak çıktıkları maç başlamadan önce yoğun bir şekilde yağdığı görülen kar, zeminin tamamını beyaza çevirmişti.

Çizgilerin sık sık temizlenmesine rağmen yine de birkaç dakika içerisinde tekrar belirginliğini kaybettiği maçta iki takımın da tipi şeklinde yağan kardan kaynaklı olarak sahada hareket etmekte zorlandığı ve oyuncuların olası sakatlıklardan korkarak çekindiği belliydi.

Bununla birlikte yine de ilk yarının oynanmasına karar verilirken, iki takım da uzaktan şutlarla birlikte görüş alanları oldukça dar olan kalecileri gafil avlamaya çalıştı.

Kar yağışı nedeniyle VAR sisteminin dahi devre dışı kaldığı maçın ilk yarısının son dakikalarında Yeni Malatyaspor, Semih Kaya’nın Oğuz Ceylan tarafından düşürülmesiyle penaltı kazandı ancak Münir’in vuruşunda top direkten döndü ve ilk yarı 0-0 sona erdi.

İkinci yarı için kar yağışının biraz daha dinmesi beklenirken, yayıncı kuruluştan gelen açıklamalarla birlikte iki takımın kaptanlarının maçın hakemi Ümit Öztürk’ten maçın ikinci yarısının ertelenmesini talep ettiği öğrenildi.

Ümit Öztürk ve iki takımın kaptanları, kar yağışının zemine etkisine dair çeşitli tetkikler yaptı. Bununla birlikte topun zeminde sekmediği ve hatta dönmediği görülünce hakem Ümit Öztürk, maçın ikinci yarısının ertelenmesine karar verdi.

Maçın ikinci yarısının ne zaman oynanacağı ise belirtilmedi.

Sumudica Yine Rahat Durmadı

Maçın ikinci yarısına dair verilen bilgilerin bir tanesi de Yeni Malatyaspor’un koltuğu sallantıdaki teknik direktörü Marius Sumudica ile ilgiliydi.

Yayıncı kuruluşun verdiği bilgiye göre Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica, devre arasında koridorda bulunan hakem Ümit Öztürk ile konuşmak istedi ve bu konuşmanın neticesinde Marius Sumudica direkt kırmızı kart gördü.

Türkiye’ye geldiği ilk andan itibaren birçok vukuata imza atan ve gittiği her takımda sıkıntılar yaşayan Marius Sumudica ile ilgili Göztepe maçından sonra görevinden alınacağına dair haberler çıkmıştı.

Sumudica’nın ertelenen maçın devre arasında kırmızı kart görmüş olmasıyla birlikte Rumen teknik adamla yolların ayrılacağına dair ihtimaller tekrar artarken, Yeni Malatyaspor yöneticilerinin bu gelişmelerden sonra nasıl bir karar alacağı şimdiden merak konusu.

Sumudica, yine futbol dışı olaylarla birlikte gündeme gelmeye başladığı için Malatyaspor taraftarı da sosyal medya üzerinden tepkilerini gösterdi.