Moralsiz Yeni Malatyaspor Gaziantep FK Deplasmanında

Süper Lig’in 21’inci haftasında kendi sahasında ağırladığı Göztepe karşısında öne geçmesine rağmen sahadan 2-1 mağlup ayrılarak kötü gidişatına dur diyemeyen Yeni Malatyaspor, ligin 22’inci haftasında iç sahada en iyi performans gösteren takım olan Gaziantep FK’ya konuk olacak. Göztepe maçında kendi aldığı mağlubiyetle birlikte galibiyet hasretinin 11 maça çıkmasına engel olamayan Yeni Malatyaspor’da, bu maçta yaşanan hayal kırıklığı Marius Sumudica’nın görevine son verileceğine dair haberlerin çıkmasına neden olmuştu. Bu haberlerden sonra iki taraftan da bir açıklama gelmezken Gaziantep FK maçından da kötü bir sonuç çıkması ihtimallerin gerçeğe dönüşmesine neden olabilir.

Yeni Malatyaspor’un Kader Maçı Olabilir

Bu sezon Süper Lig’de oynadığı 21 maçın hemen hemen hiçbirisinde iyi bir performans gösteremeyen Yeni Malatyaspor adına bir kırılma noktası daha yaşanabilir.

Sezonun ilk haftalarında teknik direktör değişikliğine giden ve İrfan Buz ile yollarını ayırdıktan sonra Marius Sumudica ile anlaşan Sarı Siyahlılar, iç sahada kaybedilen Göztepe maçından önce 10 maçtan da puan kaybıyla ayrılmıştı ancak yine de Sumudica ile yola devam kararı verilmişti.

Hatta kadrosunu da Sumudica’nın istediği oyuncuları kadrosuna katan Yeni Malatyaspor’un, Göztepe maçında yaşadığı hayal kırıklığı neticesinde Sumudica ile yol ayrımı noktasına geldi ancak Gaziantep FK maçı öncesi beklenen ayrılık yaşanmadı.

Gaziantep FK maçında alınması muhtemel kötü bir sonuç, Sumudica’nın görevine son verilmesine sebep olabilir gibi görünüyor.

Ligin 22’inci haftasında oynanacak maç öncesi 15 puanla ligin son sırasında yer alan ve iyi performanslar sergileyemeyen Yeni Malatyaspor’un Gaziantep FK ile bu sezon karşılaştığı ilk maçta sahadan 2-0 galip ayrılmasını sağlayan Benjamin Tetteh ve Adem Büyük’ün sahada olamayacak olması yeni transferlerin omzuna büyük bir yük bindirecek.

Yeni Malatyaspor’un Hücum Planı Nasıl Olacak?

Yeni Malatyaspor’un Gaziantep FK karşısında oynayacağı maçta Milli Takım’da görev yapan Benjamin Tetteh ve Oussama Haddadi forma giyemeyecek.

Bir önceki maçta aldığı sarı kartla birlikte cezalı duruma düşen Adem Büyük de bu nedenle Gaziantep FK maçında sahada olamayacak.

Bununla birlikte, bu sezon özellikle Marius Sumudica’nın gelişiyle birlikte katı bloklar halinde savunma yapmaya çalışan ve hücum aksiyonları açısından sadece Benjamin Tetteh ve Adem Büyük tarafından yapılacak organizasyonları bekleyen Yeni Malatyaspor’da bu iki oyuncunun da eksikliği nasıl bir etki yaratacak merak konusu.

Bununla birlikte bu maç özelinde Yeni Malatyaspor’un hücum hattını devre arası transfer döneminde Gaziantep FK’dan transfer ettiği Kenan Özer ve Nouha Dicko’nun oluşturması durumu oldukça ilginç olacak. Bu iki oyuncu, Gaziantep FK’dan fazla süre alamadıkları için ayrılmak istemiş ve Yeni Malatyaspor’a transfer olmuştu.

İki oyuncunun da Gaziantep FK’dan ayrıldıktan sonraki ilk 11 oynaması beklenen ilk maçta eski takımlarına karşı nasıl bir motivasyonla oynayacağı da Yeni Malatyaspor’un gol yollarını önemli derecede etkileyecek.