Yeni Malatyaspor’dan Morutan Bombası

Süper Lig’in 21’inci haftasında kendi sahasında ağırladığı Göztepe karşısında öne geçmesine rağmen sahadan 2-1 mağlup ayrılarak kötü gidişatını sürdüren ve teknik direktörü Marius Sumudica ile yollarını ayırma noktasına gelen Yeni Malatyaspor’un adı her gün bir başka transfer haberinde geçiyor. Ara transfer döneminin en hızlı takımlarından birisi olan ve şimdiden kadrosunu birçok oyuncuyla güçlendirerek kümede kalmak adına önemli eklemeler yapan Yeni Malatyaspor’un gündeminde olduğu iddia edilen son isim ise bu sezon Galatasaray’a büyük ümitlerle transfer olan ancak beklentilerin çok altında kalan Olimpiu Morutan.

Yeni Malatyaspor’a Fırsat Doğdu

İrfan Buz ile başladığı sezonda teknik direktörlük koltuğunda değişikliğe giden Yeni Malatyaspor, Marius Sumudica ile el sıkışmıştı.

Marius Sumudica’nın ilk 2 maçını kazanmasıyla birlikte işlerin iyi gideceği düşünülürken durum tam tersine döndü ve Yeni Malatyaspor 11 maç üst üste puan kaybı yaşayarak puan sıralamasında son sıraya kadar geriledi.

Bu durumun etkisiyle birlikte devre arasında yeni bir teknik direktörle anlaşacağı düşünülen Yeni Malatyaspor Yönetimi, bunun yerine Sumudica ile yola devam kararı aldı ve Rumen teknik adamın istediği oyuncuları kadrosuna eklemeye başladı.

Transfer penceresinin resmen açılmasıyla birlikte Göztepe karşısına yenilenen kadrosuyla çıkan Yeni Malatyaspor, kendi taraftarı önünde oynadığı maçta öne geçmesine rağmen sahadan 2-1 mağlup ayrılarak büyük bir hayal kırıklığı yarattı ve Sumudica ile yol ayrılığı noktasına gelindi.

Bununla birlikte kadrosunu güçlendirme çabalarına devam ettiği bugünlerde, Sarı Siyahlı yönetimin karşısına çok ilginç bir fırsat doğdu ve Galatasaray’da forma giyen Olimpiu Morutan’ın transferiyle alakalı girişimlere başlandı.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in ısrarla istediği ve kadroya kattığı Morutan beklentilerin çok altında kaldı ve Fatih Terim’in takımdan ayrılmasından sonra göreve gelen Domenec Torrent de oyuncunun kiralanması talimatını verdi.

Bu gelişmeden sonra Galatasaray Yönetimi ile temasa geçen Yeni Malatyaspor Yönetimi, genç yıldızı kadrosuna katmak istiyor.

Morutan Çare Olur Mu?

Bu sezon Romanya temsilcisi FCSB’den transfer edilen Olimpiu Morutan’ın gerçekten yetenekli bir oyuncu olduğuna dair kuşku yok.

Genç yıldız maçın bir anda kaderini değiştirebilecek meziyetlere ve tekniğe sahip bir oyuncu olduğunu süre bulduğu anların bazılarında gösterdi ve Galatasaray taraftarını heyecanlandırdı.

Bununla birlikte Galatasaray’da oynadığı maçların birçoğunda zihinsel anlamda oyuna odaklanmak konusunda ciddi problemler yaşayan ve dağınık bir oyuncu olan Morutan’ın bu durumu Yeni Malatyaspor’a kiralık olarak gitmesi ve maç tecrübesi kazanmasıyla çözülemeyebilir.

Yeni Malatyaspor, halihazırda bir hayli kaotik atmosfere sahip ve Süper Lig‘in de en dağınık takımı. Bu durum Morutan’ın bir lider olarak sahaya çıkacağı maçlarda takımın daha ciddi hayal kırıklıklarına uğramasına ve sahadan yine puan kayıplarıyla ayrıldığında Morutan’a yüklenmesine sebep olabilir.

Bununla birlikte Morutan’ın Yeni Malatyaspor kadrosunun 2-3 gömlek üstünde bir yeteneğe sahip olduğu da bir gerçek ve tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda transfere onay veya ret verecek teknik direktörün kim olacağı da belli değil.