Yeni Malatyaspor Taraftarlarından Tepki

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, ligin ikinci yarısında 29 Ocak günü kendi sahalarında oynayacakları Fatih Karagümrük maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Maçın hazırlıkları sürerken Yeni Malatyaspor’a gönül veren taraftarlar, Nurettin Soykan Tesisleri’ne giderek özellikle kulüp başkanı Adil Gevrek ve yöneticileri protesto ettiler.

Bir taraftan başkanı ve yöneticileri protesto eden Efsane Derebeyleri ve Kaplan 44 Taraftar derneklerinin yönetim ve üyeleri, diğer taraftan baştan kaptan Adem Büyük olmak üzere tüm futbolculara ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’na alkış ve çiçeklerle desteklerini sunup takımla birlikte fotoğraf çekindiler.

Derneklerin Yönetim ve Üyelerinden Açıklama

Yeni Malatyaspor’un oynanacak olan Fatih Karamgümrük maçının hazırlıklarını sürdürdüğü Nurettin Soykan Tesisleri’ne giden ve orada bir yandan kulüp başkanı ve yöneticileri protesto eden bir yandan da teknik direktör ve futbolculara sevgi gösterilerinde bulunan Efsane Derebeyleri ve Kaplan 44 Taraftar derneklerinin yönetim ve üyeleri, açıklamalarda bulundular.

Her zaman olduğu gibi teknik direktörlerine ve futbolculara güvendileri ve hep arkalarında olduklarını söyleyen Efsane Derebeyleri Derneği Başkanı Emin Ayten, kulübün yaşadığı mali sıkıntılardan ötürü aylardır maaşlarını alamadan ligin ilk yarısında 27 puan toplamayı başaran takımlarını tebrik ettiklerini ifade etti.

Elde edilen bu başarının teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’na ve futbolculara ait olduğunu belirten Efsane Derebeyleri Derneği Başkanı Emin Ayten, kulüp başkanı Adil Gavrek’i ve yöneticileri bu başarının dışarısında bıraktıklarını söyledi.

Kulüp başkanı Adil Gevrek’in şeffaf bir şekilde görevini sürdürmediğini ifade eden Efsane Derebeyleri Derneği Başkanı Emin Ayten, en kısa zamanda başkan Adil Gevrek’in istifa etmesini ve mali kongre ve seçim kararı alması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yeni Malatyaspor’un İlk Yarı Performansı ve Transfer Durumu

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, ligin ilk yarısında 20 maçta sahaya çıktı ve toplamda 7 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı.

Oynadığı bu maçlardan toplamda 27 puan toplamayı başaran Yeni Malatyaspor, Süper Lig’in ilk yarısını 9. sırada bitirmeyi başardı. Öte yandan 20 maçta rakip filelere 27 gol atan Yeni Malatyaspor, kendi kalesindeki 26 gole ise engel olamadı.

Ayrıca Yeni Malatyaspor, ara transfer döneminin son günlerinde Beşiktaş forması giyen genç futbocu Hasic’i kadrosuna katmak istediği öğrenildi.

Siyah beyazlı takıma 6 aylık kiralama teklifinde bulunan Yeni Malatyaspor’a Beşiktaş’tan onay geldi. Taraflar son görüşmede de anlaşırsa 19 yaşındaki futbolcu Hasic, sezonun ikinci yarısında Yeni Malatyaspor forması giyecek.