Yeni Malatyaspor Yabancıların Yolunu Gözlüyor

Spor Toto Süper Lig’de geride kalan 30 haftada tarihinin en sıkıntılı süreçlerini geçiren Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, son bir skandal ile daha çalkalandı.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’na teknik direktörlük koltuğunda İrfan Buz ile başlamıştı. Ne var ki teknik direktör İrfan Buz ile çok kötü başlanan sezondan sonra, takımın başında geçen sezondan beri bulunan tecrübeli isimle yolların ayrılmasına karar verilmişti.

Sumudica ile Kaoslarla Dolu Bir Dönem

Sarı kırmızılı yönetim, yeni teknik direktör arayışları çerçevesinde çalışmalarını yaparken ülkemizde her daim çokça tartışılmış ve zaman zaman belirli periyotlarda başarılı da olmuş bir isimde karar kılmıştı. Bu isim Romanyalı teknik direktör Marius Sumudica idi.

Teknik direktör Marius Sumudica’nın dönemi için tek bir kelime kullanmak gerekirse o hiç şüphesiz “kaos” olurdu. Saha içinde beklenen sonuçların gelmemesinin ardından taraftardan şehre, şehirden yönetime kadar tüm dış etmenleri sırasıyla suçlayan teknik direktör Marius Sumudica, son olarak da futbolcuları suçlamıştı.

Devre arası kampına girmeden evvel yönetimden teker teker futbolcular isteyen ve hatta bu nokta tehdide varan açıklamalar yapan Romen teknik adam, istediği transferlerin çoğu gerçekleşmesine karşın hiçbir şey yapamadı. En nihayetinde Öznur Kablo Yeni Malatyaspor yönetimi onun görevine son verdi.

Bu değişikliğin arkasından gelen kaos ise yeni teknik direktörün kim olacağıydı. Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Yönetimi bu noktada herkesi şaşırtan bir karar verdi ve takımın hali hazırdaki kaptanlarından futbolcu Adem Büyük’ü teknik direktörlük koltuğuna oturttu.

Bu kararın nasıl bir sonuç vereceği merak ediliyordu ki teknik direktör Adem Büyük projesi de kısa sürede kendini bitirdi.

Son olarak göreve getirilen isim, daha önce hem Spor Toto Süper Lig’de hem de Spor Toto 1. Lig’de daha evvel birçok takım çalıştırmış olan teknik direktör Cihat Arslan olmuştu.

Yeni Malatyaspor ‘da Son Krizin Merkezinde Onlar Var

yeni malatyaspor

Spor Toto Süper Lig’in 30’uncu haftası sonrasında verilen milli takım arası birçok takım için bir arada çalışma ve eksikleri giderme fırsatı anlamına geliyordu.

Özellikle milli takımlara görece daha az oyuncu gönderen Anadolu ekipleri, bu durumdan maksimum faydayı sağlamak için planlar yapmışlardı. Elbette Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan da kendi programını hazırlamıştı.

Buna karşın programda hesaplayamadığı bir şey vardı. O da Campi ve Philip dışındaki yabancı oyuncuların, “kafalarına göre” kendilerine izin verecekleriydi.

Teknik heyet veya yönetimin haberi olmadan takımdan ayrılan bu oyuncuların yaklaşık 2 haftadır geri dönmediklerini geçtiğimiz günlerde açıklayan teknik direktör Cihat Arslan, bu durumdan doğal olarak çok şikayetçi olduğunu bildirdi.

Bununla birlikte sarı kırmızılı yönetim kurulu, yabancı oyuncular hakkında gerekli işlemleri yapma noktasında kolları sıvadı.

Kafa izni alan oyuncuların birçoğunun kulüpten alacaklarının olduğu iddia edilse de yaptıkları bu hareket elbette profesyonellikle çok da bağdaşmıyor. Şimdi merak edilen bu isimlerin ilerleyen günlerde takıma dönüp dönmeyecekleri…