Yeni Malatyaspor İç Sahada Sadece 12 Puan Aldı

Spor Toto Süper Lig’de küme düşmek için ne yazık ki gün saymaya başlayan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, iç sahada da taraftarını bir hayli üzdü.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda kötü anlamda unutulmaz bir sezon yaşıyor. Üst üste gelen skandallar, kulübün biriken borçları, teknik direktör değişimleri, futbol takım kaptanın teknik direktör olması derken Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’a gönül veren taraftarlar her geçen hafta yeni bir haberle sarsılıyorlar.

Son olarak, takımın başına geçtiğimiz haftalarda geçen teknik direktör Cihat Arslan’ın açıklamaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Tecrübeli teknik direktör Cihat Arslan, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda kulüpteki bazı yabancı futbolcuların, kendi kafalarına göre izin kullandıklarını söylemişti.

Bunun sonucunda diğer Spor Toto Süper Lig takımlarının yoğun çalışmalar yaptıkları milli arayı neredeyse kadronun yarısından yoksun geçiren Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, kümede kalma adına zaten çok az olan umutların neredeyse tamamen tükenmesine yol açmıştı.

Yabancı oyunculardan gelen bu haberler elbette profesyonellikle bağdaşmıyordu. Fakat öte yandan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek yönetimindeki kulübün, uzun süredir futbolcularına hak edişlerini ödemediği ve futbolcuların bu yüzden geri dönmedikleri de iddia edildi.

Yeni Malatyaspor Saha İçinde Saha Dışından Beter

Saha dışındaki tüm bu olayların ötesinde Öznur Kablo Yeni Malatyaspor taraftarlarını kahreden asıl olay ise takımın gösterdiği felaket performanstı.

Şu anda Spor Toto Süper Lig puan tablosunda en alt sırada yer alan sarı kırmızılı temsilcimiz, bu sezon sadece 5 galibiyet ve 5 beraberlik aldı. 0,67 puan ortalamasıyla 1’i bile bulamayan takımımız, böylece Spor Toto Süper Lig’de topladığı 20 puanla sonuncu sıraya demir attı.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un gösterdiği bu performansın da ötesinde iç sahadaki başarısız tablo da taraftarın canını daha çok yaktı.

Kapıyı Çalmayın Evde Yokuz

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, bu sezon farklı teknik direktörlerinin yönetiminde evinde 15 karşılaşmaya çıktı.

Bu 15 karşılaşmada alınan skorlara bakıldığında tıpkı genel sezon puan durumunda olduğu gibi, iç saha puan sıralamasında da son sırada yer alan takımımız, hanesine kendi evinde sadece 12 puan yazdırabildi.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Yeni Malatya Stadyumu’nda taraftarlarına yalnızca 3 galibiyet hediye etti. 3 karşılaşmada ise onlara 1’er puan verebildi. Geri kalan 9 maçta alınan mağlubiyetler ise, stadyuma gelen binlerce taraftarı kahretmeye yetti.

Bu süreçte sadece 3 maçı gol yemeden tamamlayan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, filelerinde toplamda 31 gole engel olmayı başaramadı. Buna karşın sarı kırmızılı takımımız rakip ağları ise 17 kez sarsarak iç sahada -14 averajı buldu.

Takımımız kendi evinde sadece 3 takımı yenebildi. Bunlar, daha sezon başında yapılan karşılaşmada 2 – 0 mağlup edilen Gaziantep Futbol Kulübü, Ekim fikstüründe yenilen İzmir temsilcisi Altay ve son olarak geçtiğimiz haftalarda teknik direktör Cihat Arslan önderliğinde bileği bükülen güçlü Adana Demirspor oldular.