Yeni Malatyaspor’a Önemli Hayırlı Olsun Ziyareti

2021/2022 sezonunda Süper Lig’in sonuncusu olup küme düşen Yeni Malatyaspor, gelecek sezon için çalışmalarını olabildiğince verimli geçirmeye çalışıyor. Doğu temsilcisi Süper Lig’den uzun süre ayrı kalmak istemiyor.

Başarılı ve çalışkan teknik adam Cihat Arslan nezaketinde bambaşka bir sezon başlangıcı yapmak isteyen Malatyaspor’un en çok ihtiyaç duyduğu şey biraz mali destek gibi duruyor.

Teknik direktör Cihat Arslan önderliğinde çalışmalarını sürdüren Yeni Malatyaspor, gelecek sezona hazırlık çalışmaları kapsamında 20 Temmuz Çarşamba günü Süper Lig’e yeni çıkan takımlardan Ankaragücü ile hazırlık maçı düzenledi. Bu maçta Yeni Malatyaspor sahadan 3-0’lık mağlubiyet ile ayrıldı. Ardından 30 Temmuz Cumartesi günü Süper Lig takımlarından Kayserispor ile karşı karşıya gelen Malatyaspor, 3-2 mağlup olarak sahadan ayrıldı.

Bu şekilde de gelecek sezona hazırlık kapsamındaki çalışmalarının hareketli kısımları sona eren Yeni Malatyaspor, mali açıdan elini daha da rahatlatmanın yollarını düşünmeye başladı. Takımın başkanlığına yeni seçilmiş olan ismi Hacı Ahmet Yaman ve kendi yönetim kuruluna Malatya’nın önde gelen isimleri ziyarette bulundu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Malatya Valisi Hulusi Şahin, hayırlı olsun ziyaretine gelen isimler oldu.

Hayırlı Olsun Ziyareti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Malatya Valisi Hulusi Şahin, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen olağanüstü genel seçimde Yeni Malatyaspor’un yeni başkanı seçilen Hacı Ahmet Yaman’a hayırlı olsun ziyaretine geldi.

Ziyaret sonrasında ortak açıklamalarda bulunan Vali Hulusi Şahin ve Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeni Malatyaspor’un kadrosunda bulunan futbolculara başarılar diledi ve ardından yönetim kurulunun zor bir görevi olduğunu ancak bu görevinde başarılı olabileceklerine inandıklarını eklediler.

Belediye Başkanı Gürkan, takımın yeni Başkanı Yaman’ın görevinin çok zorlu olduğunu ancak altından kalkılabileceğine inandığını söyledi. Malatya Valisi’nin ve bizzat kendisinin her zaman takımın yanında olduğunu söyleyen Gürkan, yönetim kurulunun ilk görevini mevcut takımımın moral bozukluğunun giderilmesi, takımın motivasyonunun yükseltilmesi ve hazırlık olarak lige hazır bir takım olmasını sağlamak olarak güncellemesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Gürkan, takımın teknik direktörü Cihat Arslan’ın da çok yüksek bir performans sergilediğini ve çalışmalarını bu şekilde yürütürse başarıya ulaşılabileceğini düşündüğünü dile getirdi. Takımın gerçekleştireceği ilk 3 4 maçın çok önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı, bütün Malatyalıları takımlarına destek olmaya davet etti. Son olarak Gürkan, bu sezon takımın parolasının Süper Lig’e çıkmak olması gerektiğini söyledi ve ‘’Kahramanlıklar olmayan şartlarda yapılır, destan yazılır.’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Takımın Forması Hediye Edildi

Vali Hulusi Şahin’in ve Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın sportif tesisleri ziyareti ve desteğinden dolayı teşekkür eden teknik direktör Cihat Arslan, hem Vali’nin hem Belediye Başkanı’nın takıma bu denli destek vermesini büyük mutluluk ile karşıladığını belli etti.

Konuşmalar ve geziler sonrasında Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Hacı Ahmet Yaman, Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve şehrin Valisi Hulusi Şahin’e takımlarının formasını hediye etti.