Yeni Malatyaspor’un Süper Lig Ekibi İle Maçı

Yeni Malatyaspor Türkiye’nin nispeten taze takımlarından birisi olarak 2022/2023 sezonunu PTT 1’inci Lig ekipleri arasında geçirecek. Futbol tarihi boyunca toplamda 19 sezonu profesyonel arenalarda geçiren Yeni Malatyaspor, bu kısa tarihine rağmen Türkiye’nin güçlü takımları arasında yer alıyor. Ancak sarı siyahlılar 2019/2020 sezonunun başlangıcından itibaren pandeminin de yarattığı mali problemlerden kaynaklı olarak zorlu süreçler yaşıyor.

Sırasıyla 2019/2020 sezonunda 16’ncı olarak, 2020/2021 sezonunda 15’inci olarak sezonu kapattıktan sonra Yeni Malatyaspor, en sonunda başarısızlığın altında ezilerek 2021/2022 sezonunu Süper Lig’in sonuncusu olarak bitirdi. Bu şekilde de önümüzdeki sezon PTT 1’inci Lig ekipleri arasında yer alacak olan Malatyaspor, teknik direktör Cihat Arslan önderliğinde gelecek sezona hazırlıklarını sürdürüyor.

Cihat Arslan nezaketindeki Malatyaspor, 2022/2023 sezonuna hazırlık kapsamında 20 Temmuz’da Süper Lig’in taze ekiplerinden Ankaragücü ile hazırlık maçı düzenlemişti. Bu müsabakada 3-0’lık mağlubiyet elde eden Yeni Malatyaspor, 30 Temmuz’da ise Süper Lig’in müdavimlerinden Kayserispor ile karşılaştı. Sahadan 3-2 mağlubiyet ile ayrılan Yeni Malatyaspor’un bu yenilgisi bile takımın taraftarlarını memnun etmeyi başardı.

Yeni Malatyaspor 2-Kayserispor 3

2022/2023 sezonuna 1-2 hafta kalan hazırlıklarını sürdüren Süper Lig takımı Kayserispor ile karşı karşıya gelen PTT 1’inci Lig ekibi Yeni Malatyaspor, sahadan 3-2’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

Kayserispor’un sportif tesislerinden Kadir Has Tesisleri’nde oynanan müsabakada Yeni Malatyaspor teknik direktörleri Cihat Arslan’ın direktifleri doğrultusunda sahaya Oytun, Philip, Burak, Taha, Berat Y., Berat M., Arda, Buğra, Aly Malle, Doğukan, Cengizhan ve Doğukan ilk 11’i ile çıktı. Buna karşılık olarak Süper Lig temsilcisi Kayserispor’un teknik direktörü Çağdaş Atan ilk 11 olarak Bilal, Onur, Hosseini, Ramazan, Ali Karimi, Bertolacci, Emrah, Thiam, Campanharo, Kemen ve Gavranovic oyuncularını tercih etti.

Müsabakada 5 gol olmasına rağmen ilk yarı oldukça dengeli geçti ve hiç gole imza atılmadı. İkinci devre ise ilkinin aksine çok hızlı başladı ve Kayserispor 47’nci dakikada Gavranovic’in golü ile 1-0’lık üstünlüğü eline almış oldu. Golün asistini Emrah yaptı.

53’üncü dakikada Mame Thiam ile çıkan atakta golü bulan Kayserispor, bu şekilde 2-0’lık skor ile farkı açmış oldu.

Yeni Malatyaspor ikinci gol sonrasında sazı eline aldı ve Kayserispor’a baskı kurmaya başladı. Baskılarının karşılıklarını alan sarı siyahlılar 3 dakika içerisinde 2 adet gole imza atarak eşitliği sağladı.

Dakika 66’da Hagi Osman’ın ve dakika 68’de Doğukan Emeksiz’in golleri ile müsabakada eşitlik sağlanmış oldu.

Kayserispor dakika 70’de sonradan sahaya çıkmış olan Carlos Mane’nin performansı sayesinde golü buldu ve öne geçmiş oldular. Sonucu belirleyen gol bu oldu ve müsabaka 3-2 Kayserispor hakimiyeti ile sonuçlandı.

Kayserispor ile Toplamda 12 Müsabaka

Bu vakte kadar 12 defa karşı karşıya gelmiş olan iki Anadolu takımı, en son 2021/2022 sezonunda Süper Lig bünyesinde karşı karşıya gelmişti. İlk maçta 3-0, ikinci maçta 3-2’lık Kayserispor galibiyeti elde edilmiş.

Toplamdaki 12 maçın ise 4 tanesini Kayserispor, 3 tanesini Yeni Malatyaspor kazanmış. Kalan 5 maçta ise beraberlik sonucu alınmış.