Yeni Malatyaspor’da Adem Büyük’ün Ayrılığı

Yeni Malatyaspor, 2021/2022 sezonunda ve sonrasında futbol tarihine geçecek kadar kötü bir şekilde yönetilmeye tam gaz devam ediyor. Sarı Siyahlılarda Marius Sumudica’nın ayrılığı sonrasında teknik sorumlu olarak göreve getirilen takımın kaptanı Adem Büyük ile yolların ayrıldığı açıklanmış ve takım en iyi golcüsünden mahrum kalmıştı.

Kaos

Bu sezon Süper Lig’in son sırasına demir atan Yeni Malatyaspor’da her gün bir başka olumsuz haber basına yansımaya devam ediyor.

Sezonun ilk haftalarında göreve getirdiği Sumudica ile yollarını ayırdıktan sonra oyuncu Adem Büyük’ü teknik sorumluluğa getiren Yeni Malatyaspor, Adem Büyük ile de yollarını ayırdığını açıkladı.

Takımın kaptanlığını, golcülüğünü ve teknik sorumluluğunu aynı anda üstlenen Adem Büyük, teknik sorumlu olarak 2 maça çıkabildi ve bu maçların 2’sinden de mağlubiyetle ayrıldı. Yapılan açıklama özellikle taraftarların kafasını karıştırdı ve Adem’in tamamen mi yoksa sadece teknik sorumlu olma görevinden mi ayrıldığı anlaşılamadı.

Yeni Malatyaspor cephesinden yapılan açıklamanın detayına bakıldığında ise Adem Büyük ile yolların tamamen ayrıldığı görüldü. Tecrübeli golcü, bu fesih ile birlikte sezonun geri kalanında kulüpsüz kaldı.

Yeni Malatyaspor’da Antalyaspor maçında yapılan protestolar ve Gaziantep FK maçının idmanlarına geç başlayan takımın yaşadığı kaos birçok kargaşaya daha yol açmıştı. Adem ile alınan bu karardan Yeni Malatyaspor Yönetiminin sorumlu olarak tecrübeli oyuncuyu gördüğünü söylemek yanlış olmaz.

Yeni Malatyaspor’un bu durumu nedeniyle iyiden iyiye kötüye gittiğini belirtmek asla yanlış olmaz. Sarı Siyahlı ekibin bu yönetim performansı sanki yöneticiler kendilerinin iyiliğini istemiyormuş gibiydi.

Skandal

Yeni Malatyaspor yönetimi bir kulübün nasıl yönetilmemesi gerektiğine dair şahane bir örnek sunmaya tam gaz devam ediyor.

Takıma kalite katan bir oyuncuyu yedek kulübesinde görevli yaparak o kaliteden vazgeçmek, sorun sanki protestonun nedeninde değil de protesto edendeymiş gibi davranmak tam olarak kötü yönetim anlamına geliyor.

Adem Büyük Yeni Malatyaspor adına bayrak isimlerden biriydi ve nitekim Yeni Malatyaspor tecrübeli golcüyü bu nedenle teknik sorumluluk koltuğuna getirdi. Yapılan hatalardan sonra taraftarın ve camianın dikkatini tek bir tarafa toplayarak sorumluluktan kaçmaya çalışmak Yeni Malatyaspor yönetimini nereye kadar götürebilir?

Sarı Siyahlı ekip, ara transfer döneminden önce çok daha doğru kararlar almalıydı. Takım artık sayısız transfer yapan ve buna rağmen oyuncularına borç ödeyemeyen, kendi oyuncusunu heba eden bir takım.

Sahanın içerisinde yönetimini protesto eden oyuncular, çok uzun bir süredir galibiyet sevinci yaşayamayan taraftarlar ve kimi iddialara göre 400 milyon Lirayı bulan bir borç batağı… Yeni Malatyaspor adına bugünün özetinde de yine olumlu bir detay yok.

Adil Gevrek’ten uzun bir süredir ses soluk çıkmıyor. Malatya yerel basını her seferinde başkana dair bir başka eleştiriyle haber yapıyor olsa da bu haberlerin hiçbirine yönetim bazından bir cevap dahi verilmiyor.

Yeni Malatyaspor, çok daha iyi bir durumda olabilecekken artık sabote ediliyor gibi görünüyor.