Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor’da Denizlispor Hazırlığı

Ligde zor günler geçiren ve bir türlü çıkış yolu bulamayan Yeni Malatyaspor 01 Mart Pazar günü deplasmanda Denizlispor ile karşılaşacak. Ligde son 8 maçtır galibiyet yüzü göremeyen Yeni Malatyaspor’da Denizlispor karşılaşmasının hazırlıkları yapılıyor. Yeni Malatyaspor’da tek düşünce Denizli’den galibiyet ile dönmek ve 3 puanı almak oldu. Yeni Malatyaspor’un son maçlarda aldığı yenilgiler sebebiyle ligdeki puan sıralamasında da altı sıralara düştü. Yeni Malatyaspor’un Süper Ligde yaşadığı bu kötü dönem geçmiş dönemlere bakıldığında en kötü dönemi olarak görülüyor.

Yeni Malatyaspor’lu futbolcular teknik direktör Kemal Özdeş önderliğinde antrenman yaptılar. Isınma koşusu ile başlayan antrenman pas çalışmasıyla devam ederken futbolcular Denizlispor maçının taktik çalışmasını yaptıktan sonra antrenmanı bitirdiler.

Chebake ve Bifouma Sakat

Yeni Malatyaspor’da sakatlıkları olan Chebake ve Bifouma antrenmana katılamadılar. Chebake’nin geçen hafta oynanan Antalyaspor maçında adalesinde ağrı hissetmiş ve yapılan muayene sonucunda zar yırtığı ile kas içi kanama tespit edilmişti. Chebake’nin tedavisine başlanmıştı.

Bifouma da Antalyaspor maçında sakatlanarak maçtan çıkmıştı. Bifouma’da sol ayak bileğinde kemik ödemi tespit edilmiş bununla beraber kas içi kanama bulunmuştur. Bifouma’nın da tedavisi yapılmakta ve iki futbolcu da antrenmanda bulunamamıştır.