Kemal Özdeş

Kemal Özdeş’in İstifasının Perde Arkası

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Kemal Özdeş takımın 23 Şubat Pazar günü Antalyaspor ile oynadığı maçta takımın aldığı yenilginin ardından istifa etmişti. Yeni Malatyaspor’u çalıştırmaya ocak ayı sonunda başlayan Kemal Özdeş’in istifasının ardında sadece Antalyaspor yenilgisi bulunmuyor. Yeni Malatyaspor’un teknik direktör Sergen Yalçın ile yollarını ayırmasından sonra Kemal Özdeş’le anlaşmıştı.

Kemal Özdeş’in Yeni Malatyaspor’u çalıştırmaya başlamasından sonra Malatya ekibi oynadığı 4 lig maçında 4 mağlubiyet aldı. Antalyaspor karşısında Yeni Malatyaspor’un aldığı yenilgi takımın ligdeki puan sırlamasında da alt sıralara düşmesini sebep oldu. Yeni Malatyaspor bu başarısız sonuçları almaya devam ettiği takdirde ligde düşme tehlikesi olacak takımlar arasına girecek ve ligden düşme ihtimali devreye girecektir.

Kemal Özdeş’i İstifadan Kim Vazgeçirdi?

Yeni Malatyaspor’un bu kötü gidişatına dur diyemeyen Kemal Özdeş’in pazartesi günü aldığı istifa kararı Yeni Malatyaspor Kulübü yönetimi tarafından kabul edilmedi. Yeni Malatyaspor Kulübü yönetimi Kemal Özdeş’le yola devam etme kararının ardından teknik adam tekrar takımın başına geçti.

Kemal Özdeş’in istifa kararından sonra tekrar takımı çalıştırmaya devam etmesinin ardından ve istifa kararını uygulamamasının ardından Yeni Malatyasporlu futbolcuların olduğu bilgisi alındı. Kemal Özdeş’i istifa kararından vazgeçirenin Yeni Malatyasporlu futbolcuların alınan yenilgilerin sorumlusu olarak kendilerini gördükleri ve bundan sonraki süreçte tüm sorumluluğu kendi üstlerine aldıkları biliniyor. Futbolcular Kemal Özdeş’e de sorumluluğun kendilerinde olduğunu söyleyerek teknik adama kalmasını söylediler.