Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor’da Çıkış Yolu Arayışı

Süper Ligde galibiyeti unutan Yeni Malatyaspor bu şanssız döngüyü kırmak istiyor. 7 maçtır galibiyet yüzü görmeyen Malatya ekibinde en son galibiyet 15 Aralık’ta Beşiktaş’a karşı aldığı galibiyetti. Beşiktaş maçından sonra ligdeki 7 maçından 6 maçı yenilgi ile sonuçlanan Yeni Malatyaspor’da futbolcular ve yönetimde moral bozukluğu bulunuyor.

Bu hafta da Antalyaspor’a yenilen Yeni Malatyaspor’da teknik direktör Kemal Özdeş de bu kötü gidişata dur diyemediği için istifa etmişti. Kemal Özdeş’in istifası Yeni Malatyaspor’un yönetimi tarafından kabul edilmemiş ve Kemal Özdeş’in takımı çalıştırmasına devam kararı alınmıştı.

Yeni Malatyaspor’da Ligden Düşme Tehlikesi

Yeni Malatyaspor’un özellikle ligin ikinci yarısında aldığı kötü sonuçlar neticesinde takımın küme düşme endişesi de ortaya çıktı. Yeni Malatyaspor’un ligde kalan maçlarını kazanamazsa Yeni Malatyaspor ligde puan kaybedecek ve ligde küme düşme sırasına düşme ihtimali ortaya çıkacaktır. Yeni Malatyaspor’un yönetim kadrosu da takımın yenilgi serisine son vermek için bir toplantı yapıp radikal kararlar aldılar.

Yeni Malatyaspor’un ligin 24. Hafatadaki maçı 01 Mart Pazar günü deplasmanda Denizlispor ile olacak. Denizlispor da ligde Yeni Malatyaspor’un bir sıra altında 13. Sırada yer alıyor.