Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor Galibiyeti Arıyor

23 Şubat Pazar günü Malatya’da oynanacak olan Yeni Malatyaspor-Fraport TAV Antalyaspor maçı özellikle Yeni Malatyaspor’un çıkış aradığı bir maç olacak. Kendi sahasında Fraport TAV Antalyaspor’u ağırlayan Yeni Malatyaspor’da tek düşünce Antalyaspor’u yenip 3 puanı almak oldu. Ligdeki son 4 maçında yenilgi alan ligdeki son 4 maçında Yeni Malatyaspor’un ligin ikinci yarısında istediği sonuçları alamaması ligdeki puan durumunu da kötü etkiledi. Süper lig sırlamasında 1 maç eksiği bulunan Yeni Malatyaspor’un puanı 24 ve 10. Sırada yer alıyor.

Süper Ligde oynadığı 21 maçta 9 yenilgi alan Yeni Malatyaspor’un 6 beraberlik ve 6 galibiyeti var. Yarın oynanacak maçta Antalyaspor’u yenme düşüncesi ile sahaya çıkacak olan Yeni Malatyaspor’da kadroda sakat ya da cezalı futbolcusu bulunmuyor.

Kemal Özdeş İlk Galibiyetini Almak İstiyor

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü olan Kemal Özdeş için de Antalyaspor maçının kazanılmasının ayrı bir önemi bulunuyor. Ligin ikinci yarısında teknik direktör Sergen Yalçın ile yolları ayıran Yeni Malatyaspor yola yeni teknik direktör Kemal Özdeş ile devam ediyor. Kemal Özdeş’in Yeni Malatyaspor’u çalıştırmaya başladığı zamandan itibaren takımın ligde galibiyet alamaması sebebiyle Kemal Özdeş de ilk galibiyetini Antalyaspor’da maçında almak istiyor.