Yeni Malatyaspor’da Yeni Sezonda Hedefleri

Anadolu takımlarından birisi olan Yeni Malatyaspor’da yeni sezon hazırlıkları oldukça yoğun bir şekilde devam ediyor. Her takım Süper Lig’in yeni sezon öncesinde takımını güncellemek ve yeni oyuncular ile güçlendirmek istiyor.

Bu isteğe sahip olan takımlardan birisi de İrfan Buz ile son dönemde anlaşan Yeni Malatyaspor. Yeni Malatyaspor’un hedefi sezonu çok daha iyi bir yerde tamamlamak ve takımı ile beraber kendi farkını ve performansını maçlarda, yeşil sahada ortaya koymak istiyor.

MALATYASPOR’UN TRANSFERLERİ

Yeni Malatyaspor’un ilk transferi Cengizhan Akgün oldu. 1998 doğumlu oyuncu; 2.lig kırmızı grup takımlarından Elazığspor’da forma giyiyordu. 34 maçta 20 gol atıp 6 asist yapan genç oyuncu; Yeni Malatyaspor’da kalıcı olmayı hedefliyor.

Yeni Malatyaspor’dan ayrılan ilk isim ise Bülent Cevahir oldu. 29 yaşındaki oyuncu önümüzdeki sezon Hatayspor’da forma giyecek. Bunun yanı sıra, Benjamin Tetteh, Stevie Mallan ve Fernando Zuqui; kiralık sözleşmelerinin bitmesinin ardından takımlarına döndüler.

Bu isimlere ek olarak Yeni Malatyaspor’un hedefi yeni sezon için hem kaliteli hem de başarılı oyuncular ile anlaşarak takımını güçlendirmek. Rakiplerinin transfer süreçlerini de yakından takip eden Yeni Malatyaspor Süper Lig’de başarılı bir sezon geçirmek istiyor.

MALATYASPOR’DA ADIMLAR HIZLI ATILIYOR

Geçen sezon ödeme sorunları oyuncu sıkıntıları ve teknik direktör problemleri ile çok fazla uğramak zorunda kalan Yeni Malatyaspor’un bu sezon tek uğraşmak istediği şey oyuncularının performansları ve lig başarısı. Lig başarısını ön planda tutmak isteyen Yeni Malatyaspor takımı kendisi için en iyi olan kişiler ile anlaşıp sezona başarılı bir başlangıç yapmak istiyor.

Sidy Sarr’ı satın alma opsiyonu ile kiralamak isteyen Yeni Malatyaspor oyuncu ile son aşamaya geldiğini açıkladı. 25 yaşındaki genç oyuncu ile yoluna devam etmek isteyen Yeni Malatyaspor takımı transfer konusunda oldukça istekli.

Rayane Aabid bu sezon Süper Lig’de takımı ile beraber iyi yerlere gelmek istediklerini ve bu yüzden de yoğun bir şekilde çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. Teknik direktör İrfan Buz her ne kadar takıma sonradan gelmiş olsa da yeni sezonda Yeni Malatyaspor ile beraber daha sağlam adımlar atmak istiyor.