Yeni Malatyaspor’dan Ayrılan Ayrılana

Bu sezon Süper Lig’de küme düşmesi kesinleşen ilk takım olan Yeni Malatyaspor, ligin 34’üncü haftasında kendi sahasında oynayacağı Konyaspor maçının hazırlıklarına devam ediyor. Zaten çok zor şartlar içerisinde yer alan ve küme düşmesinin kesinleşmesiyle birlikte daha da isteksiz bir takım görüntüsü içine giren Malatya temsilcisinde bu durumun bir diğer tezahürü de takımdan ayrılan oyunculardan gelen haberler. Basına yansıyan haberlere göre takımın başarılı file bekçisi Ertaç Özbir gelecek sezon Adana Demirspor’da forma giymek için anlaşmayı sağladıktan sonra ön mukaveleyi de imzalarken sezonun Sarı Siyahlı takım adına en büyük kazanımı olarak gösterilen Mustafa Eskihellaç da yuvadan uçup Beşiktaş’a gitmek üzere.

Ertaç Adana’ya Gidiyor

Bu sezon Süper Lig’in tartışmasız en kötü performansını gösteren Yeni Malatyaspor, bu durumun bedelini ligde küme düşeceği kesinleşen ilk takım olarak öderken yine bu seviyede mücadele etmeye devam etmeyi hedefleyen oyuncular da takımdan bir bir ayrılıyorlar.

Ligin kaliteli kalecilerinden biri olan ve takımının çok daha kötü bir duruma düşmesini engellemek konusunda oldukça ciddi bir pay sahibi olan tecrübeli file bekçisi Ertaç Özbir, geçtiğimiz haftalarda Adana Demirspor ile anlaşma sağlamıştı.

Basına yansıyan haberlere göre 32 yaşındaki kaleci Adana temsilcisiyle ön mukaveleyi de imzaladı ve gelecek sezona Adana Demirspor’da başlayacağını kesinleştirdi. Bu bağlamda Yeni Malatyaspor’un yeri doldurulamaz bir boşluğu telafi etmek için uğraşması gerekecek.

Mustafa Da Gidici

Öte yandan ara transfer döneminin yıldızlarından birisi olan ve hem Beşiktaş hem de Konyaspor tarafından çok yoğun bir ilgiyle takip edilen Mustafa Eskihellaç da takımdan ayrılıyor. Alacaklarını temin edemediği gerekçesiyle kulübe ihtar çeken başarılı oyuncu söz konusu alacaklarını hâlâ alamadı ve Mayıs ayının ilk günlerine kadar bu durum çözülmezse oyuncu takımdan ayrılmaya hak kazanacak.

Bununla birlikte Konyaspor’dan daha çok Beşiktaş’ın öne çıktığı son haberlerde Siyah Beyazlı takımın oyuncunun sözleşmesini feshetmesini beklediği ifade ediliyor. Beşiktaş oyuncuya herhangi bir bonservis bedeli ödemeden kadroya katma şansını da elden kaçırmak istemiyor.

Zira hatırlanacağı üzere ara transfer döneminde Konyaspor ile yarışa giren Beşiktaş’ta oyuncu için 3 milyon Euro direkt bonservis bedeli istenmesi nedeniyle anlaşma sağlanamamıştı. Birkaç ay içerisinde 3 milyon Euro gibi ciddi bir bedelden kurtulma şansını yakalayan Valerien İsmael’in takımı bu durumu hemen değerlendirmenin peşinde.

Bu sezonun Malatya temsilcisi adına en büyük kazanımlarından biri olarak gösterilen ve çok dikkat çeken bir performans sergileyen Mustafa Eskihellaç, hele ki yabancı kuralının daha da daralacağı ifade edilen bir ortamda değerine değer katabilecek bir oyuncu olarak da öne çıkıyor.

Bu bağlamda gerek Konyaspor gerekse de Beşiktaş oyuncunun takımdan ayrılması durumunda direkt olarak tekrardan devreye girecekler ve yine bir yarış yapılacak.