Yeni Malatyaspor’dan Bir Galibiyet Daha Geldi; 2-1

Süper Lig’in 10. Hafta heyecanı sürüyor. Haftanın en heyecanlı mücadelelerinden biri Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile Altay SK ekipleri arasında yaşandı.

Yeni Malatyaspor’un ev sahibi olarak kendi sahası Yeni Malatya Stadyumu’na çıktıkları mücadelede zafer sesini duyan ekip ev sahibi ekip oldu. 2-1 skoruyla sonlanan mücadelede Yeni Malatyaspor ekibi bir kez daha galibiyet alırken hanesine 3 puanını ekledi ve toplamda 12 puana ulaştı.

Uzun süredir aldığı mağlubiyetler sonrası değişiklik yapan ve teknik direktörlük koltuğuna Sumudica’yı oturtan Yeni Malatyaspor ekibi, Sumudica ile çıktığı iki karşılaşmada da üst üste galibiyet alarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Süper Lig’in 9. Haftasında Adana Demirspor ekibiyle aynı sahada buluşan 2-0 skoruyla kalesinde gol görmeden galibiyet yaşayan Yeni Malatyaspor ekibi, Süper Lig’in 10. Haftasında maçın iddialı ekiplerinden Altay ekibiyle aynı sahada buluştu ve galibiyet sesiyle ayrılmayı başardı.

2 gol sesiyle sonlandırdıkları karşılaşmada Süper Lig’in 11. Haftası için umut yakalanmış ve yenilmezlik serisine başlanmış oldu. Altay ekibi ise iyi başladıkları sezon içerisinde zirveyi zorlasalar da arada tökezlemeleri ve son haftalarda yenilgi yaşamaları puan kaybı yaşanmasını kaçınılmaz hale getirdi.

Süper Lig’i 10. Hafta mücadelesi ile birlikte arka arkaya toplamda 3 yenilgi yaşanmış oldu. 3 haftadır 15 puanda kalan Altay ekibi, puan alma umutlarını Süper Lig’in 11. Haftasına bırakmış oldu.

Zafer Sesinin Perde Arkası

Yeni Malatyaspor’un bir kez daha yükselişe geçtiği haftada Altay ekibiyle aynı sahada buluşuldu ve 2-1 skoruyla galibiyet elde edildi. Yaşanan mücadelede Yeni Malatyaspor ekibi, karşılaşma boyunca üstünlüğünü korusa da ilk yarıda gol sesi duyulmadı.

İkinci yarıda gol seslerinin susmadığı mücadelede Yeni Malatyaspor ekibi, üstünlüğünü skor tablosunda göstermeyi başardı. İlk gol sesi 57. Dakikada Benjamin Tetteh’ten gelirken ikinci gol sesinin gelmesi de gecikmedi. 68. Dakikada Adem Büyük’ten gelen penaltı golü skor tablosunu 2-0 yaptı ve arayı açtı. Altay ekibinden son dakikalarda gol sesi duyuldu fakat gelen gol sesi Altay ekibine puan getirmedi.

Son gol sesi Altay ekibinden 84. Dakikada geldi. Golün sahibi olan Bamba, penaltı ile gol sevinci yaşattı. Karşılaşma 2-1 skoruyla son buldu.

Ekiplerin Süper Lig 11. Hafta Mücadeleleri

Süper Lig’in 10. Haftasını kapatan Yeni Malatyaspor ve Altay ekipleri, vakit kaybetmeden yeni hafta mücadeleleri için hareket geçti. Yeni Malatyaspor ekibi Süper Lig’in 11. Haftası için Kasımpaşa SK ekibinin sahasına konuk olmaya hazırlanırken Altay ekibi kendi sahasında Demir Grup Sivasspor’u ağırlayacak.

Yeni Malatyaspor’un karşılaşma heyecanı 30 Ekim Cumartesi günü saatler 13:30’u gösterdiğinde başlayacak ve karşılaşmada Yeni Malatyaspor ekibi bir kez daha galibiyet sesi duyma hedefi içinde olacak.

Yenilmezlik serisini devam ettirmeye çalışacak.