Yeni Malatyaspor’u Direkler Korudu

Süper Lig’de 23’üncü haftanın açılış maçında kendi sahasında Beşiktaş’ı konuk eden Yeni Malatyaspor, sahadan 1-1 beraberlikle ayrılmayı başararak güçlü rakibine çelme taktı ancak bu maçta Yeni Malatyaspor adına en iyi performans gösteren kale direkleri oldu. Beşiktaş’ın 3 üstü gol beklentisiyle maçı tamamladığı ve 2’si üst üste olmak üzere 3 topunun direkten döndüğü maçtan 1 puanı çıkarmayı başaran Yeni Malatyaspor, halen kendisini küme düşmekten kurtarabilecek bir futbol seviyesine çıkabilmiş değil.

Kötü Performansa Rağmen

Uzun zamandan beri Süper Lig’de oynadığı maçlardan galip ayrılamayan ve küme düşme konusunda en net adaylardan birisi olarak gösterilen Yeni Malatyaspor, Süper Lig’de 23’üncü haftanın açılış maçında kendi sahasında Beşiktaş’ı konuk etti.

Malatya’daki hava şartları nedeniyle zeminin daha da kötüleştiği maçın başlamasıyla birlikte görülürken, Yeni Malatyaspor’un Beşiktaş karşısındaki performansı da en az saha zemini kadar kötüydü.

Beşiktaş’a topu bırakıp hızlı hücumlarla rakip kalede tehlike yaratmayı amaçlayan Yeni Malatyaspor’da böylesi bir organizasyonu saha içerisinde düzenleyebilecek bir oyuncu olmadığı için Beşiktaş savunmasında açıklar yakalanmasına rağmen fırsatların değerlendirilmesi mümkün olmadı. Yeni Malatyaspor adına ilk yarıda gelişen en net pozisyon Mustafa Eskihellaç’ın bireysel yeteneği ile uzaktan vurduğu şutun direkten dönmesi oldu ancak maçın sonunda Beşiktaş’ın o kadar çok topu direkten dönmüştü ki Malatyalı taraftarlar direklere kızamadı bile.

Yeni Malatyaspor’un Şanslı Günü

Beşiktaş’ın da uzun zamandan beri tartışılan temposuz futbolu nedeniyle Yeni Malatyaspor karşısında organize ataklar yerine oyuncularının bireysel yeteneklerine güvenen oyunu ilk yarıda birkaç pozisyonda tehlike yaratmasını sağladı ancak maçın kilidi ikinci yarıda açıldı.

Michy Batshuayi’nin güzel getirdiği topu tamamlayan Alex Teixeira 61’inci dakikada Beşiktaş adına 1-0’ı getiren oyuncu oldu. Bu golden sonra da Yeni Malatyaspor kalesine yüklenmeye devam eden Beşiktaş, birçok fırsattan yararlanamadı ve oyuna sonradan giren Adem Büyük’ün oyuna kattığı hareketlilik Yeni Malatyaspor’un 84’üncü dakikada penaltı kullanmasını sağladı.

Adem Büyük’ün başarılı penaltı atışı sonrası 1-1’i yakalayan Yeni Malatyaspor, daha fazlasını atabilecek bir görüntü sergilemedi ve bu golden birkaç dakika önce bir topu direkten dönen Emirhan İlkkan’ın bir vuruşu daha direkten döndü. Emirhan’ın direkten dönen topunu tamamlamak için hamle yapan Michy Batshuayi’nin de şanssızlığı devam edince top tekrar direkten döndü ve Yeni Malatyasporlu taraftar ve oyuncular derin bir nefes aldılar.

Maçta başka gol olmayınca Yeni Malatyaspor maçtan 1 puanla ayrılmayı başardı ancak bu hafta itibariyle Yeni Malatyaspor için önemli olan kazanılan 1 puan mı yoksa kaybedilen 2 puan mı olmalı sorusuna cevap verebilmek kolay değil.

Yine hiç iyi bir performans gösteremeyen Yeni Malatyaspor, aldığı 1 puanın moraliyle 14 günlük araya girdi. Bu maçta cezalı olan ve uzun zamandan beri takımın önüne geçen hareketler yapan Marius Sumudica, bu 14 günü takıma adına iyi değerlendirmeli.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir