Yeni Malatyaspor’un 3 Futbolcusunun Lisansı Acilen Çıkmalı

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de toplamda 20 puan kazanan ve sonuncu olan Yeni Malatyaspor, 2022/2023 sezonu itibari ile TFF 1’inci Lig ekipleri arasında yer almaya devam ediyor.

Zorlu bir gelecek sezona hazırlık süreci geçiren transfer yasaklısı Doğu temsilcisi Yeni Malatyaspor, ilk olarak antrenman yapamama belası ile uğraştı. Mali kriz sebebi ile futbolcularına maaş bile veremeyen sarı siyahlıların Teknik Direktörü Cihat Arslan, futbolculara cebinden maaş vererek adeta zorla antrenmanlara getirdi. İç transferde de oldukça geride kalan Yeni Malatyaspor, sezonun başına az bir vakit kaldığında iç transferlere imza atmaya başlamış ve başarılı da olmuştu.

Teknik Direktör Cihat Arslan’un ummalı çalışmaları sonucunda hem çok fazla dağılmayan hem de nispeten güzel antrenman süreci geçiren Yeni Malatyaspor, olabildiğince verimli şekilde 2022/2023 sezonuna hazırlandı.

İlk İki Haftada 1 Puan, Üçüncü Rakip Eyüpspor

Sezona en azından küme tutunabilme umutları ile başlayan sarı siyahlılar, ilk hafta zorlu bir mücadele ile karşı karşıya kaldı ve Bodrumspor’un deplasmanına misafir oldu. Muğla temsilcisine 3-1’lik skor ile mağlup olan Yeni Malatyaspor’un sahip olduğu tek golü ise dakika 75’te 24 yaşındaki genç sağ kanat Cengizhan Akgün attı.

İkinci haftada ise puan kazanmayı başarabilen Yeni Malatyaspor, TFF 1’inci Lig’in bir diğer başarılı ekibi Adanaspor’u evinde ağırladı. 1-1’lik skor ile sona eren karşılaşmanın sarı siyahlı tarafındaki golünü 22 yaşındaki genç orta saha oyuncusu Doğukan Emeksiz dakika 55’te atmayı başardı.

Bu şekilde de sarı siyahlıların puanı 1 oldu ve ligin 16’ncısı olarak kaldı. TFF 1’inci Lig’in üçüncü haftasın kapsamında ise sarı siyahlılar, bir diğer güçlü ekip Eyüpspor’un deplasmanına 26 Ağustos Cuma günü çıkacak.

3 Futbolcunun Lisansı Derhal Çıkmalı

TFF 1’inci Lig ekibi Yeni Malatyaspor, takımının futbolcuarından Haqi Osman, Eric Ndizeye ve Philip Awuku’nun lisanslarının çıkması için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu.

Haqi Osman, Eric Ndizeye ve Philip Awuku’nun lisanslarının çıkarılması için FIFA’dan gelecek kararı bekleyen Yeni Malatyaspor, bu oyuncuların lisanslarının çıkması için girişimlerini son hızıyla sürdürüyor çünkü ekip bu 3 futbolcunun kadroya eklenmesi ile daha da güçlenecek. Sarı siyahlıların yönetim kurulu, üç oyuncunun lisansının çıkması için takım avukatları aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu. 

Yeni Malatyaspor yönetimi, futbolcuların kulüple anlaşma yaptıkları ve herhangi bir sorun olmadığı yönündeki ifadelerini içeren dosyaları TFF’ye sunarak, lisans sorununu çözüme kavuşturmayı umuyor.

Sarı siyahlı kulübün basın sözcüsü Ramazan Yeşilova’nın yaptığı açıklamada, oyuncuların fesihlerini geri çekmek adına Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşüldüğü zaman üzerinden zaman geçtiği için dosyaların FIFA’ya gönderildiği bildirildiğini söyledi.

Bu sefer araya avukatlarımızı koyduk diyen Yeşilova, FIFA ile görüşme sağladıklarını ve meramları anlatabildiklerini de dile getirdi. Bu sebep ile futbolcuların en kısa zamanda lisanslarının onaylanması bekleniyor.