Yeni Malatyaspor’un Hazırlıkları

Bu sezon büyük mali zorluklar yaşayan ve nerdeyse tamamı dağılan Doğu takımı Yeni Malatyaspor, en nihayetinde küme düşmüştü. 2022/2023 sezonu ile birlikte PTT 1. Lig’de mücadele verecek olan sarı siyahlılar, yeni yeni toparlanmaya başladı ve gelecek sezon hazırlıkları da artık başladı.

Başkanı değişen ve yeni Başkan’ı Aziz Aydoğan olan takımın teknik direktörü de yeni sayılır. Ligin bitimine 11 hafta kala takımın başına gelen ve takıma ancak 3 puan kazandırabilen teknik direktör Cihat Arslan gelecek sezonda da takımın başında kalacak gibi duruyor.

Beş senenin ardından Süper Lig’e veda eden Yeni Malatyaspor, gelecek sezon hemen toparlanıp geri Süper Lig’e yükselmek için mücadele edecek. Nerdeyse en son transfer ve hazırlık kampı çalışmalarına başlayan sarı siyahlılar, bugünlerde son gaz çalışmalarına devam ediyor.

Malatyaspor'un hazırlıklarrı

Doğu Temsilcisinin Kamp Hazırlıkları Devam Ediyor

Yeni Malatyaspor ilk önce kamp çalışmalarını Bolu’da yapacağını açıklamıştı ancak göreve yeni getirilen yönetimin olağanüstü seçimli kongre kararı almasının ardından yaşanan belirsizlikler sebebiyle kamp çalışmalarının Malatya’da yapılmasına karar verilmişti.

27 Haziran’da Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri’nde toplanan sarı siyahlılar, sağlık tenkitlerinin ardından 30 Haziran’da top başı yaptı. Günlerce teknik direktör Cihat Arslan yönetiminde kampın ilk etabını ısınma hareketleri ve ısınma hareketleri ile sürdüren sarı siyahlılar, 7 Temmuz’da yaptığı son çalışmanın ardından birinci etap kampını tamamlamış oldu. Teknik direktör Cihat Arslan nezaretinde kamp çalışmasını yapan futbolculara, Kurban Bayramı dolayısıyla izin verildi.

12 Temmuz Salı günü yeniden Malatya’da toplanacak olan takım, Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri’nde ikinci etap kamp çalışmalarına başlayacak. Bu etap devam ederken 17 Temmuz’da takımın olağanüstü kongresi yapılacak ve yeni Başkan Aziz Aydoğan devam edecek mi, edecekse kurulunu nasıl seçecek belirlenecek.

Teknik adam Cihat Arslan yönetiminde toplanan sarı siyahlı takımda, Beşiktaş ve Konyaspor’ un transfer listesinde yer alan kanat oyuncusu Mustafa Eskihellaç da antrenmana katıldı. Futbolcunun takımdan ayrılacağı söylense de henüz bir imza atılmış değil.

Yeni sezon hazırlıkları

Takımın Kadrosunu Güçlendirme Çabaları

Antrenmanlarda takımın genç futbolcuları hırsı ve istekleri ile dikkat çekiyor. Gelecek sezon mali zorluklar sebebi ile çok fazla dış transfer yapamayacak olan Yeni Malatyaspor’un takımın genç yeteneklerine ağırlık vermesi ve onların daha fazla geliştirilmesi için çabalayacağı görünüyor.

Henüz herhangi bir transfere imza atmamış olan Yeni Malatyaspor kulübü ilerleyen günlerde de yapacakmış gibi görünmüyor. 11 adet futbolcunun sözleşmesinin bitimi ile takımdan ayrılmasının ardından boşalan takım kadrosu kiralıktan geri dönen futbolcular ile doldurulmaya çalışılacak gibi görünüyor.

Genellikle PTT 2. Lig ve PTT 3. Lig takımlarında mücadele etmek üzere kiralanmış olan futbolcular Yeni Malatya’ya geri dönüş yaptı ve Süper Lig’e geri dönme umudu ile kampta boy göstermeye başladı. Geriye gelen 13 futbolcu ile birlikte sarı siyahlıların yaş ortalaması 23.1 oldu ve Türkiye’nin en genç takımlarından birisi oldu.