Yeni Malatyaspor’un Kaybı Ahmet Eyüp Türkaslan

Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğusu başta olmak üzere Akdeniz bölgesinde birçok ilinden hissedilen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 büyüklüğündeki depremle sallandı.

Yeni Malatyaspor’ un 28 yaşındaki genç file bekçisi Ahmet Eyüp Türkaslan büyük sarsıntı da ailesi ile beraber enkaz altında kalmıştı. 28 yaşındaki genç file bekçisi Ahmet Eyüp Türkaslan’ ın eşi uğraşlar sonrasında enkaz altından yaralı olarak kurtarıldı. Kurtarma ekiplerinin uzun uğraşları sonrasında Yeni Malatyaspor’ un file bekçisi Ahmet Eyüp Türkaslan’ ın cansız bedenine ulaşılabildi.

AHMET EYÜP TÜRKASLAN KİMDİR?

Ahmet Eyüp Türkaslan 11 Eylül 1994 yılında Gaziantep’ de dünyaya gelen file bekçisi futbol kariyerine doğduğu şehir olan Gaziantep’ de başlamıştır.

Kariyerine henüz 13 yaşındaki iken Ahmet Eyüp Türkaslan Gaziantepspor’ da lisansı çıkartılarak genç alt seviyelerde kariyerine başlamıştı.

Ahmet Eyüp Türkaslan performansı ile Gaziantepspor’ lu yöneticilerin dikkatini çekmesi ile kırmızı siyahlı forma ile profesyonel sözleşme imzalama hazırlıklarına başlanmıştı.

Kırmızı siyahlı takım Gaziantepspor ile alt yapısında ki göstermiş olduğu üstün performansı sonrasında Antep ekibi ile 2011 yıllında ilk profesyonel sözleşmesini de imzalamış oldu.

Gaziantepspor ile 2011 yılındaki ilk profesyonel sözleşme imzalasa da Ahmet Eyüp Türkaslan kırmızı siyahlı forma ile hiç resmi karşılaşmaya çıkmadan transfer oldu.

Profesyonel sözleşme sonrasında Ahmet Eyüp Türkaslan 2013 – 14 sezonunda temmuz ayında Ankara ekiplerinden olan Bugsaş Spor’ a transfer oldu.

Ahmet Eyüp Türkaslan Bugsaş Spor’a transfer olduktan sonra 3 sezon formasını giydiği takımında 40 karşılaşmada sahada kaleyi korudu.

Bugsaş Spor’ da ki performansı sonrasında başkent ekiplerinden olan Ankaraspor a kiralık olarak gönderildi. Başkent ekibi olan Ankaraspor file bekçisi Ahmet Eyüp Türkaslan ‘ın kiralık olarak 2 sezonda göstermiş olduğu yüksek performansı sonrasında kadrosuna katmak istediler. Başkent ekibi Ankaraspor Ahmet Eyüp Türkaslan’ ı 2018 yılında bonservisini alarak kadrosuna katmış oldular.

Ahmet Eyüp Türkaslan başkent ekibi olan Ankaraspor’ da 2 sezonda 32 karşılaşmada takımının kalesini koruyan file bekçisi 2020 yılında transfer sezonunda takımı Ankaraspor ile yollarını ayırdı.

Başkent ekibi Ankaraspor’ dan file bekçisi Ahmet Eyüp Türkaslan 2020 de yeni sezon öncesinde İstanbul’a Ümraniyespor a transfer oldu. Ümraniyespor ile 2020 – 2021 sezonun da TFF 1. Lig’ de 16 karşılaşmada forma giyme şansı buldu.

Ahmet Eyüp Türkaslan Ümraniyespor sonrasında performansı ile Yeni Malatyaspor ile yoları keşişti.

Yeni Malatyaspor’ da Süper Lig’de 2 karşılaşmada kalesini koruma şansı bulan Ahmet Eyüp Türkaslan 2022 – 2023 sezonu içinde ise Ziraat Türkiye Kupasında 2 karşılaşmada kalesini korudu.

 Ahmet Eyüp Türkaslan profesyonel futbol kariyerinde toplam da 94 karşılaşmada forma giyme şansı bulurken kalesinde 122 gole engel olamazken 24 karşılaşmada ise kalesinde rakiplerine geçit vermedi. Kariyerinde 9 sarı kart görürken sadece 1 kırmızı kart gördü.