Adem Büyük’ten İlk Açıklamalar

Bu sezon küme düşmeme mücadelesi veren ancak bu anlamda şansı gün geçtikçe azalan Yeni Malatyaspor, teknik direktörü Marius Sumudica ile yolları ayırmıştı. Rumen Teknik Direktör yerine gelecek hocanın kim olacağına dair merakla beklenirken, Yeni Malatyaspor da modaya uydu ve Adem Büyük’ü teknik sorumlu olarak göreve getirdi. Hem teknik sorumlu hem de oyuncu olarak görev yapacak olan Adem Büyük, yeni vazifesinden sonra basın mensuplarına ilk kez açıklamalarda bulundu.

Çiçeği Burnunda

Bu sezon Süper Lig’de kümede kalma konusunda çok cılız bir şansı bulunan Yeni Malatyaspor, Antalyaspor’un ilk örneğini verdiği teknik sorumlu modeline geçiş yaptı. Takımın bayrak oyuncularından birisi olan Adem Büyük’ü göreve getiren Malatya temsilcisi, hem oyuncu hem de teknik sorumlu olarak görev yapacak Büyük’ün görevini de resmen açıklamıştı.

Bu yeni modelle birlikte Süper Lig’de kalmayı hedefleyecek olan Yeni Malatyaspor, bu hedefi Adem Büyük ile birlikte deneyecek.

Adem Büyük yeni görevinde ilk kez basın mensuplarına açıklama yaptı ve takımın artık birlik olması gerektiğini dile getirdi. Yeni Malatyaspor’un artık kaybedecek hiçbir şeyi olmadığını belirten oyuncu ve teknik sorumlu, kazanacak çok fazla şeyinin olabileceğini ifade etti.

Transfer döneminin artık geride kaldığını ve başka bir takımın mümkün olmadığını hatırlatan Adem, bu nedenle geride kalan oyuncuların Malatya temsilcisinin başarısında odaklanması gerektiğini belirtti.

Kendisinin isim üstünde hocalık yapacağını ama aslında her zamanki gibi ağabeylik görevini üstleneceğini belirten Büyük, zor bir süreç olacağını ifade etti. Yeni teknik sorumlu artık her şeye olumlu bakacaklarını ve Sivasspor karşısına da bu olumlu havayla çıkacaklarını aktardı.

Transfer Açıklamaları

Adem Büyük’ü göreve getiren Yeni Malatyaspor Yönetimi de önemli açıklamalarda bulundu. Transfer dönemini değerlendiren Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Beşiktaş’ın Mustafa Eskihellaç’ı istediğini açıkladı.

Mustafa ile alakalı olarak hem Konyaspor hem de Beşiktaş ile görüştüklerini açıklayan Yeni Malatyaspor Başkanı, Konyaspor’un oyuncuyu hemen istemesine rağmen ücretinde anlaşılamadığını belirtti. Beşiktaş’ın talebinin ise sezon sonu oyuncuyu alabilmek adına olduğu biliniyor.

Mustafa ile alakalı istedikleri bir bedel olduğunu hatırlatan Gevrek, Konyaspor’un teklifini de paraya ihtiyaç duydukları için değerlendirmeye aldıklarını belirtti. Sezon sonunda yapılacak transfer görüşmelerinde tabii ki ara transfer dönemindeki ücreti alamayabileceklerini belirten Adil Gevrek, buna rağmen yaz transfer döneminde de o ücretten çok düşülmeyeceğini ifade etti.

Mustafa için 3 milyon Euro istediklerini hatırlatan Yeni Malatyaspor Başkanı, bu fiyatı bulamayacaklarını bildiklerini ancak ortada bir noktada buluşabileceklerini düşündüklerini belirtti.

Ara transfer döneminde pek çok oyuncuyla kadrosunu güçlendiren Sarı Siyahlı ekibin başkanı Beşiktaş’ta kadro dışı kalan Adem Ljajic’i kadroya katmak istediklerini açıkladı. Ancak Sırp oyuncunun bu teklifi kabul etmemesi nedeniyle transferin gerçekleşmediği ve Ljajic’in Beşiktaş’ta kaldığı öğrenilmiş oldu.