corona virüsü

Hikmet Karaman’dan Covid-19 İddiası

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman corona virüsü covid-19 sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada futbolcuların virüs endişesini de dile getirdi. Hikmet Karaman maçların ertelenmesinin gerekli olan bir tedbir olduğunu söyleyerek futbolcuların antrenmanlara çıkmak istemediklerini ve bu düşüncelerinde de virüsün yayılım hızına ve bulaşma şekline bakıldığında haklı olduklarını da dile getirdi.

Juventus forması giyen futbolcu Blaise Matuidi başta olmak üzere özellikle İtalya ligindeki futbolcularda covid-19 virüsü çıkmasının Türkiye’deki futbolcuları da endişelendirdiğini Hikmet Karaman açıkladı. Teknik adam maçlarda ve antrenmanlarda sadece futbolcuların değil masör, doktor, fizyoterapist başta olmak üzere çok fazla kişinin görev yaptığını ve herkesin risk altında olduğunu da sözlerine ekledi.

‘’Kayseri Yolunda Zorluk Yaşadık’’

Hikmet Karaman geçen hafta Yeni Malatyaspor’un Kayseri deplasmanına giderken çok zorluk yaşadıklarını toplu olarak yolculuk yapmanın virüsün yayılması için zemin hazırladığını da belirterek o durumda kimse ile temas etmemenin mümkün olmadığını da belirtti. Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü son olarak İspanya liginde de corona virüsünün yayılma hızının az olmasını da İspanya lig maçlarının ertelenmesi olarak gösterdi.