Malatyaspor

Hikmet Karaman’ın Maçların Ertelenmesi Hakkında Konuştu

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman corona virüsü sebebiyle liglerin ertelenmesi kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni Malatyaspor’u 2 hafta önce çalıştırmaya başlayan teknik adam takım ile 3 maça çıkmıştı. Hikmet Karaman bu kararın yerinde ve alınması gereken bir karar olduğunu söyleyerek sadece liglerin değil tüm spor aktivitelerinin ertelenmesi gerektiğini söyledi. Hikmet Karaman maçların seyircisiz oynanmasının virüsün yayılması için bir önlem olduğunu ama yeterli bir önlem olmadığını söyleyerek tüm halkın evden mecbur kalmadıkça çıkmamasını ifade etti.

‘’İnsanoğlu Tükendi’’

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman corona virüsünün ortaya çıkması ve yayılması ile ilgili olarak da dünyada bir tükenmişliğin olduğunu söyleyerek son dönemlerde yaşadığımız doğa olaylarından sonra bu virüsün insanlığın tükenmişliğinin göstergesi olduğunu söyledi. Teknik adam güç ve iktidar savaşları, Avustralya’daki yangınlar başta olmak üzere dünyanın insanoğlu tarafından sömürülmesinin de etkisiyle corona virüsünden sonra ülkemizin de dünyanın da eskisi gibi olmayacağını ve yeni bir döneme başlayacağımızı belirtti.

Hikmet Karaman son olarak herkesin evde kalmasını sosyal ilişkileri en az seviyeye indirilmesini ifade ederek bu günlerin geçeceğini ve önlemlere uyulması gerektiğini açıkladı.