Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor Yükselişe Geçemiyor

Süper ligin ilk yarısında başarılı bir dönem geçiren Yeni Malatyaspor ligin ikinci yarısında düşüşe geçen bir performans göstermeye başladı. Ligin ikinci yarısındaki maçlarında puan kaybeden Yeni Malatyaspor’un ligdeki puanı 25 oldu ve ligde 15. Sırada yer aldı. Yeni Malatyaspor’un bu şekilde puan kaybı devam ederse ligden düşme ihtimali ortaya çıkacak ve Malatya temsilcisi önümüzdeki sezon süper ligde mücadele edemeyecek.

Süper ligde bu hafta pazar günü deplasmanda Kayserispor ile karşılaşan Yeni Malatyaspor’un bu maçtan da 2-1 mağlubiyet ile ayrılması takımda ümitleri bitiren bir maç oldu. Yeni Malatyasporlu futbolcular bu maça galibiyet ve puan kazanma umuduyla çıksa da bu umudunu gerçekleştiremedi.

Farnolle’ni Corona Virüs Korkusu

Ülkemizi ve dünyayı corona virüsü etkisi altına almışken Yeni Malatyaspor’un kalecisi Fabien Farnolle de virüs ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Farnolle salgın halini alan ve 10 bin kişiye yakın ölümün gerçekleştiği corona virüsüne yakalanmaktan korktuğunu açıkladı. Sosyal medya hesabından bu korkusunu paylaşan Farnolle süper ligde maçların devam etmesinin kendisi ve takım arkadaşları için büyük risk yarattığına dikkat çekerek maçlara çıkarak kampa girerek corona virüsüne yakalanmak için davetiye çıkardıklarını söyledi. Yeni Malatyaspor’un kalecisi dünyada ve Türkiye’de her yerin kapanıp virüsten korunmaya çalışırken futbolcuların maçlara çıkarak büyük bir risk aldıklarını da sözlerine ekledi.