Türkiye Futbol Federasyonu

Yeni Malatyaspor’dan TFF’ye Ziyaret

Ligde kötü zamanlar geçiren Yeni Malatyaspor Kulübü Yöneticileri Türkiye Futbol Federasyonu ziyaretine gittiler. Yeni Malatyaspor’un başkanı Adil Gevrek ve Yeni Malatyaspor basın Sözcüsü Hakkı Çelikel TFF’nun Riva’daki tesislerinde TFF Nihat Özdemir ve TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi olan Hamit Altıntop ile görüşen Yeni Malatyaspor Kulübü bu ziyaret ile ilgili fotoğrafları da sosyal medya hesabından paylaştı.

Nihat Özdemir bu ziyaretin sonunda Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gür’e milli takım forması hediye etti. Adil Gevrek bu ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Nihat Özdemir’in göreve geldikten sonra ilk ziyaret ettiği kulüplerden birinin Yeni Malatyaspor olduğunu söyleyerek Nihat Özdemir’in bu ziyaretine karşılık iade-i ziyareti planladıklarını bunun da bugüne kısmet olduğunu ifade etti. Adil Gevrek Nihat Özdemir’e Türk futboluna sağladığı katkılar ile teşekkürlerini ilettiklerini ve başarılar dilediklerini söyledi.

‘’Lig Maçları Ertelenmeli’’

Corona virüsünün yayılmasının önlenmesi kapsamında alınan önlemlerden olan lig maçlarının seyircisiz oynanması kararı bu hafta sonu bütün maçlarda uygulanmıştı. Yeni Malatyaspor’un pazar günü oynadığı Kayserispor maçı da seyircisiz oynandı ve Kayserispor maçı öncesi Adil Gevrek bu kararla ilgili açıklamalarda bulundu. Adil Gevrek lig maçlarının seyircisiz oynanmasını yeterli bir önlem olmadığını söyleyerek lig maçlarının ertelenmesi gerektiğini açıkladı. Adil Gevrek gerekirse ligin dondurulmasının da mantıklı bir önlem olacağını söyledi.