Yeni Malatyaspor

Hikmet Karaman’ın Yenilgi Tepkisi

Lig maçlarında yüzü gülmeyen Yeni Malatyaspor son 11 maçından 9 yenilgi ve 2 beraberlik aldı. Yeni Malatyaspor’un aldığı bu başarısız sonuçlarla ligdeki puanı 25 oldu ve puan sıralamasında 15. Sırada yer alarak ligden düşme bölgesine girmiş oldu. Yeni Malatyaspor’un ligde aldığı son yenilgi pazar günü deplasmanda Kayserispor’a karşı aldığı 2-1’lik yenilgiydi.

Yeni Malatyaspor’un yeni takımın başına gelen Kayserispor maçında 3. Maçına çıkan Hikmet Karaman hem takımın kötü gidişatı hem de Kayserispor yenilgisi ile ilgili açıklamalar yaptı. Hikmet Karaman Kayserispor karşısında alınan yenilgiye sinirlenerek Yeni Malatyaspor’un maşta pozisyona girdiğini ama değerlendiremediğini söyleyerek takımın kendine çeki düzen vermesi gerektiğini söyledi. Hikmet Karaman takımdaki her futbolcunun disiplinli çalışması gerektiğini takımın izin kullanarak çalışmayarak mücadele etmeyerek maç kazanamayacağını söyleyerek maçlarda alınan başarısız sonuçlarda hakem hatalarının sonra konuşulması gerektiğini ifade etti.

Cifouma’nın Corona Testi Sonucu

Yeni Malatyaspor’un Kayserispor maçında kadroda olmayan futbolcusu Bifouma’nın kadroda olamama sebebi son hafta İspanya’ya ailesinin yanına gitmesiydi. Bifouma’nın İspanya’dan gelmesi ve corona virüsü şüphesiyle Türkiye’ye geldikten sonra İstanbul’da karantina altında tutulmuştu. Bifouma’ya yapılan corona testinin sonucu negatif çıktı ve futbolcu bunu sosyal medya hesabından da duyurdu. Bifouma corona olmadığını ve İspanya’ya giderken gerekli önlemleri aldığını dönüşte de karantinada olduğunu söyledi.