Malatyaspor

Yeni Malatyaspor Kayserispor Deplasmanında

Yeni Malatyaspor 15 Mart Pazar günü (bugün) deplasmanda Hes Kablo Kayserispor ile karşılaşacak. Yeni Malatyaspor’un bu maçtaki tek hedefi puan ile Malatya’ya dönmek ve lig maçlarında aldıkları kötü gidişatı durdurmak oldu. Yeni Malatyaspor’un son 10 lig maçında aldığı kötü sonuçlar ve yaşadığı puan kayıpları ile kulüp tarihindeki en kötü sezonu yaşıyor.

Yeni Malatyaspor’un ve Kayserispor’un maça çıkacak muhtemel 11’i de şu şekilde olacak.

Hes Kablo Kayserispor; Lung, Zoran, Sapunaru, Diego, Emre Taşdemir, Djedje, Campanharo, Hasan Hüseyin Acar, Mensah, Henrique, Mesanovic

Yeni Malatyaspor; Farnolle, Chebake, Mina, Mustafa Akbaş, Sakıb Aytaç, Robin Yalçın, Acquah, Gökhan Töre, Murat Yıldırım, Fofana, Umut Bulut

Yeni Malatyaspor’da Corona Paniği

Yeni Malatyasporlu futbolcu Thievy Bifouma’nın son iki haftadır İspanya2ya gitmesi ve Türkiye’ye dönmesi takımda corona paniğine yol açtı. Ailesi ile ilgili olarak Bifouma’nın İspanya’ya gidip ülkemize dönmesi ve bu süreçte ülkemizde de corona vakalarının çıkması sebebiyle Bifouma ile ilgili olarak takımda corona virüsü paniği ortaya çıktı.

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek Bifouma’nın gerekli kontrollerinin yapıldığını endişelenecek bir durumun olmadığını söyledi. Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman da takımda corona virüsü ile ilgili gerekli önlemlerin alındığını söyleyerek tedbir amaçlı olarak Bifouma’nın Kayserispor maçı kadrosunda olmayacağını ifade etti.