Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor’da Yenilgi Moral Bozukluğu

3 sezondur Süper Ligde mücadele eden Yeni Malatyaspor ligin ikinci yarısında kötü bir dönem geçiriyor. Hafta sonu İttifak holding Konyaspor maçından beraberlik ile ayrılan Yeni Malatyaspor’un çarşamba günü oynadığı Trabzonspor maçındaki yenilgisi moralleri bozdu. Yeni Malatyaspor’u yeni çalıştırmaya başlayan ve ilk maçı Konyaspor maçı olan Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman Trabzonspor maçı ile ilgili olarak istedikleri futbolu oynayamadıklarını ve kadroda 8 eksik sporcunun olduğunu bunun da maç kaybetmede etkisi olduğunu söyledi.

Hikmet Karaman Trabzonspor maçında hatalı olduklarını bir daha bu hataları yapmamak için çalışacaklarını ve bundan sonra 15 Mart Pazar günü oynayacakları Kayserispor maçına odaklanacaklarını ifade etti.

Taraftarlar Hakemlere Tepkili

Yeni Malatyaspor Taraftarlar Derneği takımlarının oynadığı son maçlarda hakemlerin aldığı kararlar ile ilgili olarak toplanarak hakemlere tarafsız ve doğru karar vermeleri konusunda çağrı yaptılar. Yeni Malatyaspor Taraftarlar Derneği başkanı Ender Kaya bu çağrıyı maçlarda alınan hakem kararlarına tepki amacıyla yaptıklarını söyledi. Ender Kaya Türkiye Futbol Federasyonuna futbol maçlarında hakem kararları ile ilgili ciddi sorunlar olduğunu ve süper lig ile Türk futbolunun bu oyunlara alet edilmemesini iletti.