Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor’da Corona Virüs Önlemi

Lig maçlarındaki kötü gidişatına dur diyemeyen Yeni Malatyaspor teknik direktör Kemal Özdeş’le yollarını ayırmıştı. Kemal Özdeş’ in teknik direktörlük görevinden ayrılmasından sonra Hikmet Karaman takımın başına teknik direktörlük görevine getirildi. Hikmet Karaman’ın teknik direktörlük görevine gelmesinden sonra ilk maçında İttifak Holding Konyaspor ile karşılaşan Yeni Malatyaspor bu maçtan 1-1 beraberlik ile ayrıldı.

Hikmet Karaman’ın ilk maçında beraberlik alması Yeni Malatyaspor’da kötü gidişatın değişeceğine dair bir umut olsa da çarşamba günü oynanan Trabzonspor maçı umutları yok etti. Yeni Malatyaspor’un Trabzonspor ile oynadığı erteleme lig maçında alınan 1-3’lik yenilgi takımda morallerin bozulmasına yol açtı.

Yeni Malatyaspor’un ligin 15. Haftasında oynanan Beşiktaş maçından itibaren 10 maçta galibiyet alamadı. Bu 10 maçta 8 mağlubiyet ve 2 beraberlik ile ayrılan Yeni Malatyaspor’un lig sıralamasında puan kaybı da devam ediyor.

Yeni Malatyaspor’un Corona Virüs Önlemi

Yeni Malatyaspor’un ligde 26. Hafta maçı Hes Kablo Kayserispor ile olacak ve Malatya ekibi bu maçı deplasmanda oynayacak. Yeni Malatyaspor’un 15 Mart Pazar günü (yarın) oynayacağı Kayserispor maçı için Kayseri’ye gidecek olan futbolcuların ve takımın ulaşımı sağlayacak otobüs corona virüsü önlemi kapsamında ilaçlandı. Dezenfekte edilen otobüs için Yeni Malatyaspor’un yönetimi Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.