Hikmet Karaman

Yeni Malatyaspor’a 1 Puan

Yeni teknik direktör Hikmet Karaman ile ilk maçına çıkan Yeni Malatyaspor 07 Mart Cumartesi günü kendi sahasında Konyaspor ile karşılaştı. Konyaspor ile 1-1 berabere kalan Yeni Malatyaspor maçtan 3 puan almayı düşünse de bu maçtan alınan 1 puan da Yeni Malatyaspor için değerli bir puan oldu. Lig maçlarından aldığı yenilgiler ile galibiyeti unutan Yeni Malatyaspor ligdeki kalan maçlardan başarılı sonuçlar almayı hedefliyor.

Maçın ilk yarısının uzatma dakikalarında 45+3 Konyasporlu futbolcu Bajic’e ceza sahası içinde Yeni Malatyasporlu futbolcu Islam Chebake tarafından gelen müdahale sonrası hakem penaltı kararı verdi. 45+5’de Konyasporlu Bajic’in kullandığı penaltı sonrası Konyaspor0-1 öne geçti ve ilk yarı Konyaspor’un üstünlüğü ile bitti. İkinci yarıda 80. Dakikada Murat Yıldırım Yeni Malatyaspor’a beraberlik getiren golü attı ve bu gol aynı zamanda maçın da skoru olan goldü. Maç 1-1 berabere bitti.

İlk yarıda Konyaspor lehine penaltı kararı verilmesine sebep olan Chebake bu hareketinden sonra kırmızı kart gördü ve maçtan çıktı. Yeni Malatyaspor maçın ikinci yarısı 10 kişi mücadele etti. Maçta ikinci yarıda 88. Dakikada ise Konyaspor Serkan Kırıntılı’nın kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kaldı.

Adil Gevrek’e Saldırı

Berabere biten Yeni Malatyaspor-Konyaspor maçının ardından stattan ayrılan Yeni Malatyaspor Kulübü başkanı Adil Gevrek ve kulüp yöneticilerini taşıyan araca bir grup saldırdı. Adil Gevrek ve yanındaki kişilerin zarar görmediği saldırıya polis müdahale etti.