Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor’un Yeni Teknik Direktörü

Süper ligde kötü günler geçiren Yeni Malatyaspor en son hafta sonu Denizlispor’a 2-0 yenildikten sonra teknik direktör Kemal Özdeş ile yollarını ayırmıştı. Yeni Malatyaspor’un ligdeki son 7 maçında yenilgi alması ve lig sıralamasında alt sıralara düşmesi Kemal Özdeş ile yolların ayrılmasının sebeplerinden biriydi. Ocak ayının son haftası göreve gelen Kemal Özdeş görece geldiği zamandan itibaren oynanan maçlarda yenilgi almıştı.

Kemal Özdeş karşılıklı anlaşarak ayrılan Yeni Malatyaspor’da yeni teknik direktör de belli oldu ve Malatya ekibi Hikmet Karaman ile anlaştı. Hikmet Karaman en son Hes Kablo Kayseripor’u çalıştırmıştı. Yeni Malatyaspor’un Hikmet Karaman ile prensip şartlarında anlaşma sağladığı ve 03 Mart Salı günü (bugün) sözleşme imzalanacağı alınan bilgiler arasındadır.

Yeni Malatyaspor’da Kadro Dışı Futbolcular

Yeni Malatyaspor’un yönetimi teknik direktör değişikliği ile takım kadrosunda da değişiklik yaparak bazı futbolcuları kadro dışı bıraktı. Bu futbolcular Mustafa Akbaş ile Gökhan Töre oldu. İki futbolcu da alınan başarısız sonuçlar ve kötü gidişatı durdurmak adına Yeni Malatyaspor’un aldığı karar doğrultusunda kadro dışı bırakıldı.

Yeni Malatyaspor’un bu yeni yapılanmasının maçlara nasıl yansıyacağı inmüzüdeki hafta olan lig maçlarında ortaya çıkacak.