25. Hafta

Yeni Malatyaspor Konyaspor Maçına Hazırlanıyor

Süper Ligde 25. Hafta maçında kendi sahasında 07 Mart Cumartesi günü İttifak Holding Konyaspor ile karşılaşacak olan Yeni Malatyaspor’da hedef 3 puanı almak olacak. Yeni Malatyaspor yeni teknik direktör Hikmet Karaman ile Konyaspor karşısında ilk maçına çıkıyor. Hikmet Karaman çarşamba günü Yeni Malatyaspor’u çalıştırmaya başladı. Yeni Malatyaspor son maçlarda aldığı mağlubiyetlere dur demek istiyor ve 3 maçta en az 6 puan alıp yükselişe geçmek istiyor.

Perşembe ve cuma günü teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde antrenman yapan Yeni Malatyasporlu futbolcular ısınma koşusu ile antrenmana başladılar. Pas çalışması ile devam eden antrenman Konyaspor maçının taktik çalışması sona erdi. Yeni Malatyaspor’un antrenmanında sakatlıkları bulunan Remi Walter ve Eren Tozlu bireysel antrenör eşliğinde ayrı çalıştılar.

Yeni Malatyaspor’a Anlamlı Ziyaret

Malatya Valisi Aydın Buruş Konyaspor maçı öncesi Yeni Malatyaspor kulübünü ziyaret ederek maç öncesi başarılar diledi. Malatya Valisi Aydın Buruş’a kulübe ziyaretinde Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Ak Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi eşlik etti. Yeni Malatyaspor Kulübü başkanı Adil Gevrek ve kulüp yöneticileri ile görüşen Vali Aydın Buruş Malatyaspor’un Malatya’nın temsil eden ve gurur kaynağı olan bir takım olduğunu belirterek içinde bulunduğu kötü günleri atlatacağını söyledi. Aydın Buruş Yeni Malatyaspor’a her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyleyerek takıma başarılar diledi.