Hikmet Karaman

Yeni Malatyaspor Galibiyeti Unuttu

Çarşamba günü yeni teknik direktör Hikmet Karaman ile çalışmaya başlayan Yeni Malatyaspor artık yükselişe geçmek istiyor. Ligde oynadığı son maçlarda galibiyet yüzü göremeyen Yeni Malatyaspor teknik direktör Kemal Özdeş ile pazartesi günü yollarını ayırmış ve Hikmet Karaman’la anlaşmıştı. 3 sezondur Süper Ligde mücadele eden Yeni Malatyaspor bu şu anda 3 sezon içinde en kötü sezonunu yaşıyor ve ligdeki puan sıralamasında 13. Sırada bulunuyor.

Kötü günleri bırakmak isteyen ve ligde üst sıralara çıkmak isteyen Yeni Malatyaspor yeni teknik direktör Hikmet Karaman ile bu çıkışı yakalamak istiyor. Yeni Malatyaspor takımı ve teknik direktör Hikmet Karaman oynayacakları 3 maçtan en az 6 puan almayı hedefliyorlar. Yeni Malatyaspor önümüzdeki hafta maçlarında galibiyet ile tanışmaz ise ligde küme düşme riski olan takımların arasında girebilir.

Yeni Malatyaspor-Konyaspor Maçı Yarın

Ligin 27. Hafta maçında Yeni Malatyaspor’un rakibi İttifak Konyaspor ve bu maç 07 Mart Cumartesi günü Malatya’da oynanacak. Yeni Malatyaspor Konyaspor maçından 3 puan ile ayrılmayı hedefliyor ve Konyaspor galibiyeti ile şeytanın bacağını kırmak istiyor. Konyaspor ligdeki puan sıralamasında 15. Sırada bulunuyor. Ligin ilk yarısında oynana Konyaspor- Yeni Malatyaspor maçını 2-0 Yeni Malatyaspor kazanmıştı. Malatya ekibi bu maçı da kazanmak ve mağlubiyet döngüsünden kurtulmak istiyor.