Yeni Malatyaspor-Konyaspor

Yeni Malatyaspor Trabzonspor Maçına Hazırlanıyor

Cumartesi günü oynanan Yeni Malatyaspor-Konyaspor maçından 1-1 beraberlik ile ayrılan Yeni Malatyaspor bu beraberlik ile az da olsa nefes alma fırsatı buldu. Yeni teknik direktör Hikmet Karaman ile çıkılan Konyaspor maçının beraberlik ile sonuçlanması takımın 11 Mart Çarşamba günü oynayacağı Trabzonspor maçına da umutlu hazırlanmasına neden oldu.

Teknik direktör Hikmet Karaman da Konyaspor maçı beraberliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada alınan 1 puanın takımın içinde bulunduğu şu dönemde değerli bir puan olduğunu söyleyerek eksik kadro ile maça çıktıklarını da sözlerine ekledi. Hikmet Karaman Yeni Malatyaspor taraftarlarından da kendilerini yalnız bırakmamalarını istedi.

24 Ocak günü Elazığ’da gerçekleşen 6,2 şiddetindeki deprem sebebiyle o hafta oynanacak olan Yeni Malatyaspor-Trabzonspor maçı ileri bir tarihe ertelenmişti. Deprem sebebiyle ertelenen ve çarşamba günü oynanacak bu maç için Yeni Malatyaspor takımı hazırlıklara başladı. Hikmet Karaman yönetiminde Trabzonspor maçına hazırlanan takımda tek hedef Trabzonspor’u yenmek ve 3 puanı almak oldu.

‘’Takipçisi Olacağız’’

Konyaspor maçından sonra Yeni Malatyaspor Kulübü başkanı Adil Gevrek bir grup taraftarın fiziksel saldırısına uğramıştı. Kulüp bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada Adil Gevrek’e yapılan bu saldırının takipçisi olacaklarını ve bunu yapanların gerekli cezayı alacaklarını belirttiler.